وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 28 شهريور 1401 ساعت 13:37   |   کد مطلب: 42831
سرپرست آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان همدان از تغییر ساعت بازگشایی مدارس همدان به ۷:۳۰ صبح خبر داد و گفت: پیش‌دبستانی‌ها هم سی‌ام شهریورماه به مدرسه می‌روند.

به گزارش نافع، احمد آقامحمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان اظهار کرد: پیش‌دبستانی‌ها در همدان روز سی‌ام شهریورمه به مدرسه می‌روند که پیش‌بینی می‌شود امسال ۳۷ هزار پیش‌دبستانی داشته باشیم که تا امروز ۲۵ هزار نفر از آنها ثبت‌نام کرده‌اند.

وی بیان کرد: هدف از حضور پیش‌دبستانی‌ها زودتر از بازگشایی رسمی مدارس، برقراری ارتباط تعاملی بین آنها و مربیان و نیز رفع مشکلات کلاس‌بندی، مربی و ... است.

 سرپرست آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان همدان از برگزاری «جشن شکوفه‌ها» در روز ۳۱ شهریورماه خبر داد و گفت: در این روز ضمن آشنایی معلمان و دانش‌آموزان با یکدیگر، برنامه هفتگی در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد و کتاب‌ها نیز توزیع می‌شود و تقریبا دو ساعتی جلسه تفاهمی شکل می‌گیرد تا شاهد کاهش نگرانی و استرس دانش‌آموزان در بازگشایی رسمی نباشیم.

وی به برگزاری مانور بازگشایی مدارس طی فردا اشاره کرد و افزود: در این روز دانش‌آموزان در مدارس حضور یافته و کتاب‌ها و برنامه هفتگی خود را دریافت می‌کنند.

آقامحمدی با اشاره به برگزاری برنامه‌ای با عنوان «یک روز با هنرستان من» خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان پایه دهم از آنجا که اطلاعات دقیقی نسبت به رشته‌های تخصصی هنرستانی دریافت نکرده‌اند، همراه اولیای خود در این روز در هنرستان‌ها حضور می‌یابند و هنرآموز در مورد رشته انتخابی، آینده شغلی، دروسی که باید خوانده شود و نحوه آشنایی با تجهیزات کارگاهی توضیحاتی ارائه می‌دهد تا هنرجو با انگیزه بالایی وارد کلاس شود.

وی با بیان اینکه دوم مهرماه روز بازگشایی رسمی مدارس خواهد بود و در این روز حضور کامل دانش‌آموزان و معلمان را در کلاس‌های درس خواهیم داشت عنوان کرد: دوم مهرماه زنگ بازگشایی مدارس با حضور مسئولانی استانی به صورت نمادین در یکی از مدارس نواخته می‌شود.

آقامحمدی با اشاره به تغییر ساعت بازگشایی مدارس استان به خاطر افزایش بار ترافیکی گفت: ساعت بازگشایی مدارس ۷:۳۰ صبح تعریف شده و در روز مانور با توجه به دوره‌های تحصیلی برنامه‌ای در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد. .

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت