وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 27 شهريور 1401 ساعت 13:43   |   کد مطلب: 42825
انتخابات هیأت رئیسه اتاق اصناف نزدیک است و باید از آن برای ارتقای شاخص‌های بازار و ورود نیروهای تازه نفس، جوان و افراد خوش فکر بهره گرفته شود.

به گزارش نافع، اتاق اصناف از آن جهت حائز اهمیت است که مهمترین تشکل صنفی بازار به عنوان یک پایگاه اجتماعی مهم به حساب می‌آید. اگر امروز دستگاه‌ها و نهادهای مختلف برای خود مسئولیت اجتماعی تعریف و مثلا نسبت به ساخت مدرسه و مسجد اقدام می‌کنند، این بازار بوده که از دیرباز تاکنون  این مهم را وظیفه خود می‌دانسته و از همین رو مهمترین پشتیبان نهاد دین بوده و امروز نیز همچنان پایگاه مهم اقتصادی و اجتماعی به حساب می‌آید.

اما در همدان به دلیل ماهیت بازرگانی آن که از دیرباز وجود داشته و زمانی یکی از مهمترین درگاه‌های تجاری کشور به حساب می‌آمده، حساب بازار جدا بوده و همین سبقه باعث اهمیت بیشتر آن برای جامعه شده است. بی‌شک بازار نیز باید بتواند نسبت به تغییر و تحولاتی که‌ در ابعاد گوناگون جامعه رخ داده واکنش نشان دهد، از همین رو نیازمند یک اتاق اصناف پویا و صاحب فکر است.

خوشبختانه با توجه به ماده ۳۵ قانون نظام صنفی، فرصت برای نیروهای تازه‌نفس فراهم شده تا بتوانند با سکانداری مهمترین تشکل بخش خصوصی بازار تغییرات را به نفع مردم و واحدهای صنفی اعمال کنند. بر اساس این قانون افرادی که سابقه حضور دو دوره عضویت در هیأت رئیسه‌ اتاق اصناف داشتند؛ دیگر امکان قانونی برای کاندیداتوری ندارند؛ از این جهت قانونگذاران به اتحادیه‌ها کمک کردند تا رودربایستی با پیشکسوتان را کنار گذاشته و به جوانان بیشتر مجال فعالیت دهند.

 بازار همدان نیز با توجه به سبقه پررنگ خود امروز نیاز به یک روح تازه دارد که در این شرایط به کمک اقتصاد و فرهنگ جامعه بیاید و تأثیر مثبت خود را بر جای بگذارد؛ لذا نیازمند آن است که افراد جدید با فکرهای تازه سکان راهبری اتاق اصناف را بر عهده گرفته و مسیری جدید را بر مبنای خلاقیت و تجربه گذشتگان پایه‌ریزی کنند. ضمن آنکه بازاریان با سابقه چه در مسند اتاق اصناف و اتحادیه‌ها باشند و چه نباشند؛ تاثیرگذاری خود را در حفظ تعادل بازار خواهند داشت و تجربه آن‌ها می‌تواند پشتوانه‌ای قوی برای نیروهای تازه نفس باشد که باید با برنامه در عرصه حاضر شوند.

به همین منظور از روسای اتحادیه‌های صنفی استان انتظار می‌رود که با انتخابی آگاهانه و هوشمندانه مهمترین گام برای رونق بیشتر بازار را برداشته و در راستای رونق فرهنگی و اجتماعی جامعه نیز تاثیر گذار باشند.

بنابراین فرصتی پیش آمده که همگی با حمایت خود از قانون زمینه را برای بهبود شرایط بازار فراهم کنند و عرصه برای  نیروهای تازه نفس، جوانان و افراد خوش فکر فراهم شود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت