وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 27 شهريور 1401 ساعت 13:33   |   کد مطلب: 42824
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان گفت: آب همدان به لحاظ بهداشتی مشکلی ندارد و سلامت آن مورد تایید است.

به گزارش نافع، فرهاد بختیاری‌فر مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در حال حاضر شبکه آب شرب شهر به‌طور شبانه‌روزی توسط مرکز بهداشت استان و مرکز پایش شرکت آب و فاضلاب کنترل می‌شود و با کلرسنجی‌های انجام شده خوشبختانه مقدار کلر باقی مانده در شبکه در حد مجاز است و آب مورد استفاده شهروندان هیچگونه مشکلی برای شرب و بهداشت ندارد.

وی با اشاره به اینکه یکی از راهکارها به منظور عبور از تنش آبی، انتقال آب‌های زیرزمینی به شبکه آبرسانی شهر بود، گفت: خوشبختانه با مجموعه اقدامات انجام شده، در حال حاضر شبکه توزیع آب در شهر به ثبات نسبی رسیده و  مخازن ارتفاع خوبی دارند به نحوی که مخازنی که منحصرا از آب‌های سطحی نیز تغذیه می‌شدند هم اکنون امکان توزیع آب زیرزمینی را دارند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان با اشاره به اینکه با تدابیر انجام شده و هدایت آب از سرشاخه‌های سیمین و ابرو، تتمه ذخیره آبی سد اکباتان حفظ شد، ادامه داد: در حال حاضر برداشت از سد اکباتان بین ۳۳۰ لیتر در ثانیه است در حالی که این رقم پیش از این بین ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ لیتر بر ثانیه بود.

بختیاری‌فر همچنین در بخش دیگری از سخنانش ضمن اشاره به شیوع برخی بیماری‌ها نظیر «وبا» و عدم ارتباط میان این بیماری با آب شرب عنوان کرد: در زمان بروز بیماری‌های واگیردار همانند وبا و غیره به دلیل پایش و نظارت مستمر بر کیفیت آب شرب شهری این منبع نسبت به سایر منابع آب در دسترس اطمینان بیشتری دارد.

وی تصریح کرد: بر اساس پایش‌های مستمر مرکز بهداشت و آزمایشگاه شرکت آب و فاضلاب استان همدان سلامت آب همچنان مورد تایید است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت