وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 10 مرداد 1401 ساعت 11:50   |   کد مطلب: 42767
رئیس پلیس فتا گفت: فردی که در نهاوند، فیلم کوتاه زورگیری و آزار و اذیت یک پسر جوان را در فضای مجازی منتشرکرده بود، شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ فیروز سرخوش نهاد رئیس پلیس فضای تولیدی و تبادل اطلاعات انتظامی استان همدان گفت:کارشناسان پلیس فتا شهرستان نهاوند با رصد و پایش فضای مجازی، عامل تهیه و انتشار این کلیپ زورگیری در شبکه اجتماعی اینستاگرام را شناسایی کردند.

او گفت: نامبرده که جوانی ۲۱ ساله است با اقدام موثر و تلاش ویژه کارشناسان پلیس شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی و همکاری پلیس آگاهی و اطلاعات شهرستان نهاوند، دستگیر شد.

رئیس پلیس فضای تولیدی و تبادل اطلاعات انتظامی استان همدان گفت: متهم در این کلیپ تصاویری از حبس یک پسر جوان در لانه سگ و صندوق عقب خودرو و اخاذی از وی را تهیه و در فضای مجازی منتشر کرده است.

سرهنگ سرخوش نهاد گفت:متهم پس از دستگیری ضمن اعتراف به بزه ارتکابی، انگیزه خود را کینه‌جویی و ایجاد رعب و وحشت در بین کاربران فضای مجازی اعلام کرد.

او گفت: فرد متهم با تشکیل پرونده تحویل مرجع قضایی شده است و هشدار داد هرگونه اقدام و فعالیت در فضای مجازی که منجر به ایجاد رعب و وحشت در میان مردم می‌شود، جرم محسوب شده و براساس قانون با متخلفان برخوردی قاطع می‌شود.

رئیس پلیس فتا استان همدان به والدین  گفت: بر نحوه فعالیت فرزندان خود در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی نظارت کرده و از بروز این قبیل اقدامات که دارای تبعات و عواقب قضایی و قانونی است، پیشگیری کنند.

سرهنگ سرخوش با اعلام آمادگی پلیس فتا برای ارائه مشاوره حضوری به افراد، گفت: شهروندان می‌توانند در صورت مواجهه با موارد مشکوک در فضای مجازی آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس cyberpolice.ir برای رسیدگی و اقدام لازم، گزارش کنند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت