وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 28 دى 1400 ساعت 09:12   |   کد مطلب: 42361
مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان گفت که حدود ۶۶ هزار نفر به عنوان متقاضی طرح نهضت ملی مسکن از ابتدای بازگشایی سامانه ثبت نام وزارت راه و شهرسازی تاکنون در این استان نام‌نویسی کرده‌اند.

به گزارش نافع، «داریوش حسینی» روز سه‌شنبه در گفت وگو با خبرنگارما افزود: با احتساب ۳۱ هزار متقاضی مسکن طرح «اقدام ملی و تولید مسکن» در مجموع نزدیک به ۹۷ هزار متقاضی مسکن در استان همدان در سامانه وزارت را ه و شهرسازی ثبت نام کرده اند.

وی اظهار داشت: امکان ثبت نام افراد مجرد نیز در این سامانه فعال شده است و پس از پایان زمان ثبت نام، مرحله پالایش اطلاعات و راستی آزمایی متقاضیان آغاز می شود.

حسینی تصریح کرد: با تصمیم شورای ملی مسکن، نام نویسی در این طرح تا پایان بهمن تمدید شده و متقاضیان مسکن در استان همدان می‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی طرح به نشانی www.saman.mrud.ir درخواست خود را ثبت کنند.

وی افزود: طرح الحاق ۶۸۰ هکتار زمین به حریم شهر همدان به سرانجام رسید و همه واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی مسکن نیز در این اراضی ساخته می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان افزود: بر اساس مصوبه شورای عالی مسکن، ۸۰ درصد اعتبار ساخت این واحدها از طریق تسهیلات پرداختی به متقاضیان تامین می‌شود. 

وی تصریح کرد: در شهر همدان تا سقف ۳۵۰ میلیون تومان، در دیگر شهرهای استان ۳۰۰ میلیون تومان و در مناطق روستایی نیز ۲۵۰ میلیون تومان تسهیلات به متقاضیان پرداخت می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان اظهار داشت: سود بازپرداخت این تسهیلات برای واحدهای روستایی و متقاضیان سه دهک اول پنج درصد، دهک های میانی ۹ درصد و دهک‌های بالا نیز ۱۲ درصد است.

به گفته وی، جلسات شورای مسکن استان همدان نیز برای پیگیری اقدامات و فعالیت های انجام شده مرتبط با طرح مسکن ملی، هر ۲ هفته یکبار به ریاست استاندار تشکیل می‌شود.

بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵ استان همدان با وسعتی نزدیک به ۲۰ هزار کیلومتر مربع حدود یک میلیون و ۷۵۰ هزار نفر جمعیت دارد و تراکم نسبی ۸۸ نفر در هر کیلومتر مربع، همدان را در ردیف یکی از پرتراکم‌ترین استان‌های کشور قرار داده‌ است.

پیش بینی می شود نزدیک به ۱۰۰ هزار متقاضی طرح ملی نهضت مسکن در استان همدان نام نویسی کنند.

به گزارش ایرنا، ساخت و تحویل چهار میلیون واحد مسکونی طی چهار سال و در طول فعالیت دولت سیزدهم انجام خواهد شد.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت