وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 22 دى 1400 ساعت 13:39   |   کد مطلب: 42340
تمثال شهدای رسانه استان همدان روز چهارشنبه با حضور مسئولانی از سپاه انصارالحسین(ع) و جمعی از خبرنگاران رونمایی شد.

به گزارش نافع، مسئول بسیج رسانه استان همدان در این آیین در جمع خبرنگاران افزود: ابتدا بر این باور بودیم که پنج خبرنگار و فعال رسانه ای استان همدان به درجه رفیع شهادت نائل شدند که پس از تحقیق و بررسی های صورت گرفته شمار آنها به ۱۳ نفر افزایش یافت.

«ناصر قوامی مشفق» گفت: بنابراین به مناسبت فرا رسیدن ۲۱ دی ماه روز شهادت " غلامرضا رهبر" که به عنوان روز بسیج رسانه نامگذاری شده از تمثال این ۱۳ شهید والامقام رونمایی صورت گرفت.

وی عدالت محوری را شعار اصلی بسیج رسانه دانست و اظهار داشت: دشمنان این مرز و بوم جنگ «روایت ها» را با هدف تحریف واقعیت ها آغاز کرده که تکلیف فعالان رسانه ای و خبرنگاران تلاش برای شکستن خط تحریف است.

مسئول بسیج رسانه استان همدان افزود: بزرگترین خطر کنونی انقلاب، خط تحریف است بنابراین  جهاد تبیین راهکار موثری برای تقابل با این موضوع بوده و رسانه ها به عنوان منبع آگاهی بخشی به جامعه، تحلیلگر وقایع زمان و هدایتگر جامعه، رسالت ویژه ای دارند.

قوامی مشفق خاطر نشان کرد: هر چند رسانه ها علمدار آگاهی بخشی و هدایت جامعه به شمار می روند اما در این بین مسئولان از جمله نمایندگان مردم در خانه ملت نیز باید برای رفع مشکلات صنفی این قشر تلاشگر به ویژه طرحی که حدود ۲ دهه در مجلس شورای اسلامی معطل مانده اقدام کنند.

وی ادامه داد: بسیاری از مشکلات فرا روی نظام صنفی رسانه از جمله بیمه با تصویب این طرح در مجلس شورای اسلامی رفع می شود و در این راستا نمایندگان همدان در خانه ملت می توانند مبدا تحول برای حل این مشکل باشند.

مسئول بسیج رسانه استان همدان رسانه ها را علمدار جهاد تبیین برای شکستن خط تحریف دانست و گفت: خط تحریف وقایع از سوی دشمن با نزدیک شدن به دهه مبارک فجر بیشتر می شود در حالیکه خدمات زیادی در چهار دهه گذشته صورت گرفته است.

قوامی مشفق، رسانه در تراز جمهوری اسلامی را دارای ویژگی هایی نظیر ورود عالمانه و مدبرانه،  مطالبه گری و پرهیز از معامله گری، اجاره احزاب و طیف ها نبودن قلمشان، آزادی قلم و نوشتن در راستای آرمان های نظام و انقلاب دانست.

وی اظهار داشت: به طور حتم دغدغه و هدف مشترک همه رسانه ها فارغ از نوع تفکر و جناح بندی همصدا شدن برای رفع مشکلات مردم است و مطالبه خواسته های مردم با حرکت و نزدیک شدن به تمدن اسلامی محقق شده که راه رسیدن به تمدن اسلامی دولت اسلامی است. 

مسئول بسیج رسانه استان همدان اولویت این مجموعه را جذب، آموزش و ظرفیت سازی دانست و گفت: درصد بالایی از خبرنگاران عضو بسیج رسانه هستند و در این باره هیچگونه خط کشی و جناح بندی وجود نداشته و همه در دایره و زیر چتر نظام اسلامی قرار دارند.

قوامی مشفق افزود: بسیج رسانه در راستای فراهم کردن تسهیلات رفاهی برای خبرنگاران اقدام به انجام مکاتباتی با بانک ها برای پرداخت تسهیلات کم بهره، انعقاد قرارداد با هتل هایی در قم، خوزستان و مشهد برای بهره مندی از تخفیف ۵۰ درصدی اقامت در هتل، هماهنگی با متولیان برخی از اماکن سیاحتی و تفریحی برای ارائه تخفیف به خبرنگاران کرده است.

وی ادامه داد: خبرنگاران در صورت عضویت در صندوق کشوری ذخیره بسیج و پرداخت ۲۵۰ هزار تومان حق عضویت همچنین تکمیل مدارک مورد نیاز می توانند از وام ۵۰ میلیون تومانی با کارمزد چهار درصد بهره مند شوند.

وی افزود: همچنین به منظور حمایت از اصحاب رسانه با اقشار مختلف بسیج شامل بسیج حقوق دادن برای ارائه وکیل و مشاوره حقوقی به خبرنگاران در صورت شکایت دستگاهی از او، بسیج جامعه پزشکی برای ارائه خدمات پزشکی از جمله در زمینه دندان با تخفیفات ویژه، بسیج اساتید برای معرفی اساتید مجرب در حوزه های مختلف فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی و هماهنگی برای مصاحبه خبرنگاران متناسب با مسائل روز با این اساتید صورت گرفته است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت