وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 22 دى 1400 ساعت 13:24   |   کد مطلب: 42337
معاون اجتماعی اداره‌کل بهزیستی استان همدان از شناسایی و جذب ۶۳ کودک کار در همدان خبر داد.

به گزارش نافع، زهره بختیاری امروز در گفت‌وگو با خبرنگارما در مورد کلینیک حقوق کودک اظهار کرد: این کلینیک به شکل سمن است و با نظارت استانداری کار می‌کنند.

وی بیان کرد: تاکنون در زمینه کودکان کار، ۶۳ نفر جذب و  شناسایی شده در حالی که برش کل سالانه بهزیستی ۸۵ نفر است هرچند قرارداد به دلیل مشکلات اداری با تاخیر همراه بوده و اطلاعات این کودکان باید به شکل جزئی اعلام شود.

معاون اجتماعی اداره‌کل بهزیستی استان همدان در خصوص وضعیت مراکز شبانه روزی نیز گفت: در این مراکز حدود ۱۵۰ کودک نگهداری می‌شود و امکانات معیشتی و زندگی نیز با تاکید بر فراهم سازی رشد همه جانبه این کودکان در حد مناسبی به لطف خدا برقرار است.

 وی در خصوص وضعیت تحصیل کودکان کار نیز عنوان کرد: تاکنون کودک بازمانده از تحصیل به ما گزارش نشده هر چند در مرکز شبانه روزی، خدمات آموزشی و حمایتی برای کودک و خانواده آنها برقرار می‌شود.

بختیاری تصریح کرد: آموزش‌های مهارت‌های زندگی، خود مراقبتی و توجه به ابعاد مختلف رشد برای کودکان، رشد جسمی، روانی و عاطفی، رشد اجتماعی، معنوی، آموزش و خانواده و تلاش برای توانمندسازی آنها از مواردی است که در مرکز بهزیستی به آن توجه  می‌شود.

منبع:فارس

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت