وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 18 دى 1400 ساعت 13:56   |   کد مطلب: 42329
شهردار همدان از پیشرفت فیزیکی ۷۸ درصدی و عملیات بتن ریزی حجیم ۹۳۰ مترمکعبی فاز دوم پل تقاطع غیرهمسطح غدیر در این شهر خبر داد و گفت: با وجود توقف ۶ ماهه کارگاه، از ۲ ماه پیش کار با تمرکز بیشتر و تزریق نقدینگی آغاز شده است.

به گزارش نافع، «سید مسعود حسینی» روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگارما، با اشاره به اینکه تقاطع غیرهمسطح غدیر مهمترین پروژه در حال انجام در همدان است گفت: این پروژه تا نیمه نخست سال ۱۴۰۱ به بهره برداری می رسد و بار ترافیکی منطقه را کاهش می دهد.

وی اولویت کاری شهرداری همدان را اتمام پروژه های نیمه تمام دانست و افزود: تقاطع غیرهمسطح غدیر، پل سردار شهید همدانی، بازار سینا و پارکینگ آقاجانی بیگ از جمله پروژه هایی است که تمام تلاش خود را به کار گرفته که در اسرع وقت به اتمام برسند. 

شهردار همدان با تأکید بر اینکه تمهیدات لازم درخصوص بتن ریزی در هوای سرد اندیشیده شده اظهار داشت: بالا نگه داشتن دما با پوشش کامل طرفین و قسمت بالای عرشه، استفاده پوشش پشم شیشه روی بتن و استفاده از وسایل گرمایشی در قسمت زیر و بالای عرشه از جمله اقدامات انجام شده در این خصوص بوده است. 

حسینی گفت: با توجه به ارتفاع پایین پل غدیر، پیشرفت فیزیکی و سهولت و حساسیت کمتری که در مسیر اجرای آن نسبت به پل شهید همدانی وجود دارد این پروژه ۲ یا سه ماه زودتر از پل شهید همدانی به بهره برداری می رسد.  

شهردار همدان خاطرنشان کرد: تمرکز تخصیص اعتبارات و همت بخش عمرانی شهرداری باید صرف تکمیل این ۲ پروژه مهم شود که تأثیر مستقیمی بر عبور و مرور و کیفیت زندگی روزانه مردم دارد. 

حسینی اظهار داشت: پل تقاطع غیرهمسطح غدیر پل سه جهتی است که مسیر بلوار شهید سردار همدانی و از سمت دیگر میدان عاشورا را به بلوار آیت الله نجفی متصل می کند. 

وی با اشاره به اینکه پروژه پل تقاطع غیرهمسطح غدیر از سال ۹۸ آغاز شده افزود: طول کل این پروژه یک هزار و ۹۵۰ متر است که ۳۱۰ متر عرشه بتنی و مابقی طول رمپ های سه جهت است. 

شهردار همدان با بیان اینکه طول مُدُول فاز اول ۱۱۰ متر است که حجم بتن ریزی به طول ۸۰۰ مترمکعب انجام شد افزود: طول مُدول فاز دوم ۱۳۵ متر است که بتن ریزی حجیم ۹۳۰ مترمکعبی انجام می شود و تا آخر سال نیز کار بتن ریزی فاز سوم آن به اتمام می رسد.

حسینی از آغاز اجرای ساخت رمپ ها تا ۲ هفته آینده خبر داد و گفت: این پروژه در نیمه نخست سال آینده به اتمام خواهد رسید.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت