وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 26 آذر 1400 ساعت 17:43   |   کد مطلب: 42259
امام جمعه همدان با بیان اینکه گرانی‌های امروز در بازار به گفته تحلیلگران اقتصادی توجیه علمی ندارد و باید دستگاه‌های نظارتی با دقت عمل کنند گفت: برخی از افراد دلال در حال ایجاد اخلال در بازار هستند که باید دستگاه‌های نظارتی برای مقابله با این وضعیت ورود جدی داشته باشند.

به گزارش نافع، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه امروز در جمع نمازگزاران با بیان اینکه تشدید گرانی‌ها از نظر تحلیلگران اقتصادی دلیل علمی ندارد اظهار کرد: گرانی‌های امروز با قواعد بازار و اصول اقتصادی سازگار نیست چراکه نسبت به سال گذشته تغییری در شرایط اقتصادی کشور رخ نداده اما شاهد گرانی هستیم.

وی با تأکید بر اینکه مسأله نظارت بر بازار باید به صورت جدی مطرح شود افزود: برخی از افراد دلال در حال ایجاد اخلال در بازار هستند که باید دستگاه‌های نظارتی برای مقابله با این وضعیت ورود جدی داشته باشند.

امام جمعه همدان با بیان اینکه تولید داخل ارتباطی با تحریم ندارد و نباید شاهد افزایش قیمت این کالاها باشیم تصریح کرد: امید است در این زمینه نظارت‌های جدی‌تر رخ دهد و اگر دست‌هایی در کار است تا این گرانی بیشتر نمود پیدا کند و در جامعه تأثیر بگذارد، ضمن کوتاه کردن آنها نظارت دقیق‌تری صورت گیرد.

وی در ادامه سخنانش با تأکید بر اینکه طرح رتبه‌بندی حقوق معلمان، آغازی است برای احقاق حقوق آنها ادامه داد: نمایندگان مجلس، تنی چند از نمایندگان معلمان را فرابخوانند و مطالبات آنها را بشنود تا سخنان آنها از مجاری قانونی مطرح شود.

شعبانی با بیان اینکه اهمیت تربیتی آموزش و پرورش کمتر از دانشگاه نیست خاطرنشان کرد: پایه‌های اصلی تعلیم و تربیت در آموزش و پرورش است پس باید تمام ارکان آموزش و پرورش حمایت شوند.

لزوم ارتقای منزلت معلمان

وی خواهان ورود همه ارکان جامعه از مسؤولان گرفته تا رسانه‌ها و مردم برای ارتقای منزلت معلمان شد و گفت: مردم، مسئولان و رسانه‌ها باید تلاش کنیم ارج و قرب و جایگاه معلم افزایش یابد چراکه معلم در ارتباط مستقیم با دانش‌آموزان است و یک اقدام خطیر چون شخصیت‌دهی به فرزندان ما را بر عهده دارد.

امام جمعه همدان با تأکید بر اینکه کشور ما باید قوی‌تر شده و قدرتمند باشد اظهار کرد: یکی از مصادیقی که می‌تواند بر افزایش قدرت کشور  تأثیرگذار شود همین مسأله نظام آموزشی و تربیتی است.

وی گفت: ضمن تقویت نظام آموزشی و تربیتی باید مطالبات آنها شنیده شود، مطالباتی که همچون خواستاران آن باید با فرهیختگی همراه شود چراکه برخی تمایل دارند به این مطالبات رنگ و بوی سیاسی دهند، لذا معلمان هم دقت کنند که مطالبات به حق آنها را منحرف نکنند.

شعبانی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه برخی از گویندگان نماز جمعه، ناخواسته مطالب نادرستی را مطرح کردند افزود: محبت اهل بیت(ع) محور ایمان و وحدت است و خطای یک نفر که فاحش است، نباید به حساب همه اهل سنت تمام شود، اگرچه گوینده آن سخن هم عذرخواهی کرده و بر اشتباه بودن آن تصریح داشته، البته صرف عذرخواهی هم کافی نیست، متولیان باید با افرادی که وحدت را بر هم می‌زنند مقابله کنند.

وحدت حوزه و دانشگاه باید به بهترین شکل ممکن شکل گیرد

وی با تأکید بر اینکه خطای یک نفر نباید به پای همه اهل سنت نوشته شود تصریح کرد: از سوی یک فرد سخنان نامرتبط و غیر علمی مطرح شده است اما این موضوع ربطی به همه برادران اهل سنت ما ندارد و خود علمای اهل سنت هم این صحبت‌ها را محکوم کردند.

امام جمعه همدان با اشاره به اینکه علمای اهل سنت بارها بر اهمیت محبت و معرفت به اهل بیت(ع) تأکید کردند و در روایات معتبر آنها آمده است ادامه داد: صرف عذرخواهی هم کافی نیست، ما از علمای اهل سنت که این سخنان را باطل دانستند تشکر می‌کنیم، مجاری قانونی نیز با افرادی که سخنان خلاف وحدت می‌زنند باید برخورد کند.

وی با اشاره به بزرگداشت روز وحدت حوزه و دانشگاه گفت: وحدت حوزه و دانشگاه باید به بهترین شکل ممکن شکل گیرد چراکه نتایج مثبت آن به همه جامعه تسری می‌یابد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت