وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 7 آذر 1400 ساعت 10:28   |   کد مطلب: 42191
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان گفت: طرح برخورد با رانندگان وسایل نقلیه دارای پلاک کثیف، ناخوانا و مخدوش از امروز /یکشنبه/ آغاز شده و تا پایان هفته ادامه دارد.

به گزارش نافع، سرهنگ «فرخ جمالی» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگارما  افزود: با توجه به بارندگی های اخیر و کثیف، گل آلود و ناخوانا شدن پلاک وسایل نقلیه و ضرورت نظافت و شستشوی خودرو، طرح برخورد با وسایل نقلیه داری پلاک کثیف و ناخوانا در دستور کار پلیس راهور قرار گرفت.

وی اضافه کرد: ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی در روز نخست اجرای این طرح پس از مشاهده خودروهای دارای پلاک کثیف و ناخوانا به آنها تذکر داده و از روز بعد جریمه خودروهای متخلف به مبلغ ۶۰ هزار تومان انجام می شود. 

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان افزود: برخی رانندگان اقدام به تمیز کردن خودرو به جز پلاک وسیله نقلیه می کنند که پلیس در صورت مشاهده این قبیل خودروها، به جای تذکر راننده خاطی را جریمه می کند.

سرهنگ جمالی ادامه داد: همچنین مخدوش کردن پلاک و تغییر در شماره های انتظامی تخلف محسوب شده و در صورت مشاهده ضمن اعمال قانون و توقیف وسیله نقلیه مالک خودرو به مرجع قضایی معرفی می شود.

 

وی درباره علت حساسیت پلیس به پلاک های کثیف و ناخوانا توضیح داد: در صورت بروز سانحه رانندگی، ایجاد مزاحمت و ناامنی، شناسایی و ردیابی این قبیل خودروها به علت کثیف بودن پلاک دشوار و در مواردی ناممکن می شود.

رییس پلیس راهور شهرستان همدان بیان کرد: برخی از دارندگان موتورسیکلت نیز با آویزان کردن زنجیر مانع از دیده شدن پلاک شده یا تلق های مشکی رنگی بر روی پلاک موتورسیکلت نصب کرده که در این صورت نیز خواندن پلاک دشوار است و پلیس در صورت رویت موتورسوار را جریمه می کند.

بیش از ۵۰۰ هزار دستگاه خودرو در همدان تردد دارند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت