وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 1 آذر 1400 ساعت 07:37   |   کد مطلب: 42160
معاون بهره‌برداری فاضلاب شرکت آب و فاضلاب استان همدان از جداسازی فاضلاب رودخانه قاسم‌آباد خبر داد و گفت: این پروژه فعلا در دست مطالعه است.

فرهاد بختیاری‌فر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ما در همدان در خصوص وضعیت رودخانه قاسم‌آباد و لزوم جداسازی فاضلاب از این رودخانه اظهار کرد: طبق بازدید و تاکید استاندار مبنی بر جداسازی فاضلاب از این رودخانه، موضوع در دستور کار شرکت آب و فاضلاب است اما فعلا چگونگی اجرای آن در حال بررسی است.

وی با بیان اینکه جداسازی فاضلاب از رودخانه قاسم‌آباد جزو برنامه‌هاست افزود: اینکه از کجا و چگونه این موضوع شدنی است، فعلا مشخص نشده، بنابراین ابتدا باید مطالعات لازم انجام گیرد.

معاون امور فاضلاب شرکت آب و فاضلاب همدان تصریح کرد: در شهر همدان دو رودخانه اصلی است که وارد رودخانه قاسم‌آباد شده و در آنجا به یکدیگر می‌پیوندند، این دو رودخانه کل شمال تا جنوب همدان را طی می‌کند و نمی‌توان نقطه خاصی را برای جداسازی آن در نظر گرفت.

وی با بیان اینکه این موضوع طرح جامعی نیاز دارد تا کل رودخانه قاسم‌آباد تا بالادست آن را برای اجرا بررسی کرد گفت: در قالب طرح جامع می‌توان بررسی کرد که اجرای شبکه در طول مسیر این رودخانه و حواشی آن چگونه انجام شود.

بختیاری‌فر اضافه کرد: اینکه چه میزان اعتبار و چه میزان کار اجرایی نیاز دارد، باید مورد بررسی قرار گیرد و هنوز زود است که بتوان گزارشی از وضعیت جداسازی فاضلاب از این رودخانه ارائه کرد.

منبع:فارس

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت