وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 22 آبان 1400 ساعت 19:04   |   کد مطلب: 42147
استاندار همدان گفت: اقدامات بهنگام دولت سیزدهم در فراهم کردن زمینه واکسیناسیون عمومی، کشور را تا حد زیادی ایمن کرد.

به گزارش نافع، علیرضا قاسمی‌فرزاد عصر امروز در مراسم تکریم و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان ضمن قدردانی از تلاش کادر درمان در ایام شیوع کرونا اظهار کرد: کشور در دوران سخت بیماری کرونا با تحریم‌های ظالمانه و فشارهای بیرونی  در شرایط بغرنجی قرار گرفته بود اما تلاش کادر درمان باعث شد وضعیت کشور به تثبیت و تناسب برسد.

وی افزود: با تدابیری که رییس جمهور در خصوص واکسیناسیون اتخاذ کرد در شرایط مطلوبی قرار گرفتیم و با جانفشانی و ایثار کادر درمان جان مردم جامعه در سنگر سلامت و صحت قرار گرفت.

استاندار همدان با بیان اینکه کادر درمان تمام توان خود را در این ایام به کار گرفت تا جامعه دچار مشکل نشود و امروز به عنوان نماد این ایثار مورد تقدیر قرار گرفت عنوان کرد: در حوزه سلامت و بهداشت نگاه سیاسی وجود ندارد و کسی که به همنوع خدمت می‌کند به جامعه کمک می‌کند و باید مورد تقدیر قرار گیرد.

وی با تقدیر از زحمات رشید حیدری‌مقدم گفت: محمدمهدی مجذوبی متخصص بیماری های عفونی و از رزمندگان دفاع مقدس است و سالها در کسوت معاونت دانشگاه خدمت کرده که امیدواریم با تجارب گذشته مسیر توفیقات استان را در عرصه سلامت به خوبی هدایت کند.

توسلی: بومی‌گزینی موضوعی مهم در بکارگیری افراد

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس نیز با بیان اینکه حوزه سلامت و امنیت هر دو به یکدیگر مرتبط است و در سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری پیوست‌های مختلفی به این موضوع وجود دارد گریزی به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه بیمار نباید درد دیگری جز درد بیماری داشته باشد؛ زد.

فتح‌الله توسلی با بیان اینکه کارکنان حوزه سلامت در برخورد با بیمار و خانواده آنها بیشترین توجه را برای تحقق فرمایش مقام معظم رهبری داشته باشند بر لزوم توزیع مناسب خدمات در همه مناطق با نگاه ویژه به مناطق محروم تأکید کرد و گفت: در همه برنامه‌ها پیوست عدالت باید وجود داشته باشد و ضمن توجه به مرکزیت استان نباید از مناطق محروم غافل شد.

وی بومی‌گزینی را موضوعی مهم در بکارگیری افراد دانست و خواستار در نظر گرفتن تمهیدات لازم برای نیروهای غیربومی شاغل در شهرستانها شد.

بیمارستان سینا نیازمند توجه جدی است

جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان نیز با بیان اینکه امروز در مراسم تکریم رزمنده دفاع مقدس قرار داریم که در جبهه سلامت نیز فعال است اظهار کرد: در جایگاه ریاست به جای ایشان رزمنده دیگری قرار می‌گیرد که سابقه درخشانی در عرصه سلامت دارد.

سردار مهدی فرجی بیان کرد: فارغ از هر دیدگاه سیاسی و جناحی رهبر انقلاب تکالیفی بر دوش ما گذاشتند که با شرایط مدیریت کرونا باید وارد عرصه می‌شدیم و مانند دیگر نیروهای مسلح این سرزمین که در عرصه کرونا خوش درخشیدند ادای وظیفه کنیم.

وی به سابقه ورود کرونا به استان و اولین ابتلا در یک خانواده شهید اشاره کرد و گفت: با وجود آنکه دومین استان درگیر به کرونا در کشور بودیم اما با تدابیری که از قبل برای مقابله در نظر گرفته شده بود شرایط را به خوبی مدیریت کردیم.

جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با اشاره به بازدیدهای مکرر از بیمارستان‌ها در ایام شیوع کرونا خاطرنشان کرد: مرکز کرونا در استان بیمارستان سیناست و واقعا نیازمند توجه جدی است که از نمایندگان و استاندار درخواست دارم این مجموعه را بیمارستان یک استان ببینند و شرایط آن را به شان مردم همدان نزدیک کنند.

وی افزود: در استان همدان پذیرش بیماران کرونا از استان همدان و دیگر استان‌ها داشتیم و ظرفیت بسیار زیادی در این مرکز پذیرش شده و می‌شود و با همه تمهیداتی که در اپیدمی کرونا اندیشیده شده این مجموعه نیازمند توجه بیشتری است.

جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان افزود: ما مثل یک سرباز در خدمت سیستم سلامت بوده و هستیم و همچنان که برای انتقال واکسن از تهران به همدان و ایلام تلاش کردیم و در بازرسی‌ها همراه و همگام دانشگاه علوم پزشکی بودیم در ادامه نیز در خدمت سیستم بهداشت و درمان خواهیم بود.

حوزه داروهای گیاهی نیازمند توجه ویژه است

دیگر نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه اهمیت و پیشگامی بهداشت موضوعی مهم است خواستار رفع مشکلاتی همچون ارجاع بیماران به کلینیک‌ها از طریق بیمارستان‌ها، توجه ویژه به آموزش کارآموزان و کارورزان در دوران کرونا شد.

حجت‌الاسلام احمدحسین فلاحی با بیان اینکه نباید تعارض منافع در خصوص پست‌ها وجود داشته باشد تأکید کرد: حوزه داروهای گیاهی نیازمند توجه ویژه است تا نتایج مورد نیاز حاصل شود.

وی بهره گیری مناسب از ظرفیت پزشکان و ترویج توریسم سلامت را موضوعی مهم برای جلوگیری از خروج نخبگان از کشور دانست و استفاده از ظرفیت دانشجویان خارجی را بااهمیت خواند.

بیش از ۵۰ درصد ظرفیت تخصص و فوق تخصص‌ها خالی است

رئیس پیشین دانشگاه علوم پزشکی همدان در این مراسم کار در شرایط کرونایی را مانند مدیریت کشتی در دریای پرتلاطم دانست و اظهار کرد: مدیریت دانشگاه باید مسیر را درست پیش ببرد و تعادل را حفظ کند ضمن اینکه تحریم‌ها نیز به همه مشکلات اضافه می‌شود و باید کارها را با درایت پیش برد.

رشید حیدری‌مقدم اقتصادی مدیریت کردن دانشگاه علوم پزشکی همدان را از دستاوردهای مهم خواند و با اشاره به تلاش برای پرهیز از سیاسی شدن دانشگاه از یک سو و توسعه فیزیکی آن از سوی دیگر گفت: بیش از ۵۰ درصد ظرفیت تخصص و فوق تخصص‌ها خالی است که باید به این مهم توجه شود.

وی خروج نخبگان در کشور را یک زنگ خطر دانست و با تأکید بر اینکه باید برنامه ریزی مناسبی برای این موضوع در نظر گرفته شود خواستار توجه به این مهم شد.

ساخت بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی در دستور کار است

دیگر نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس نیز با تاکید بر اهمیت مثبت‌نگری و قدردان خوبی‌ها بودن گفت: هیچ فردی سفید سفید و هیچ فردی سیاه سیاه نیست و همه خوب هستند و ما باید همه را از خودمان بالاتر ببینیم.

حمیدرضا حاجی‌بابایی با بیان اینکه آقای حیدری‌مقدم جزو برترین‌های کشور بوده که با کمک کارکنان حوزه سلامت دانشگاه علوم پزشکی همدان را به رتبه ششم رساند گفت: قرارگیری در این جایگاه مایه مباهات است.

وی با اشاره به روزهای آغازین بروز کرونا از ورود دستگاهی به ارزش ۲۵۰ میلیارد تومان در مرکز جامع سرطان به عنوان سیاستگذاری برای رفع مشکل بیماری های صعب العلاج یاد کرد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس از راه‌اندازی بیمارستان اکباتان تا پایان امسال خبر داد و گفت: ساخت بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی در دستور کار است و همه این موارد همدان را به قطب پزشکی کشور تبدیل خواهد کرد.

وی با بیان اینکه آقای مجذوبی نیز چهره‌ای است که می‌تواند راه توسعه دانشگاه ابن سینا را دنبال کند از این مسوول درخواست کرد به تمام اعضای هیات علمی همچون برادران و خواهران خود نگاه کند تا فضایی و هماهنگ از هر نوع تفکر و اندیشه ایجاد شود.

حاجی‌بابایی با اشاره به اهمیت رفع مشکلات نیروهای شرکتی تصریح کرد: اعتماد مردم به مسئولان باید افزایش یابد و مسئولان نیز باید همگام با مردم قدم بردارند تا رشد و توسعه استان فراهم شود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت