وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 17 مهر 1400 ساعت 17:11   |   کد مطلب: 42015
فرمانده انتظامی استان همدان از انهدام پنج باند قاچاق سازمان‌یافته و بازداشت ۹۰۰ قاچاقچی کالا و ارز در استان خبر داد.

به گزارش نافع، سردار سلمان امیری ظهر امروز در نشست خبری به مناسبت هفته نیروی انتظامی با بیان اینکه خبرنگاران نقش بی‌بدیلی در ایجاد امنیت دارند اظهار کرد: نقش رسانه‌ها در انعکاس اخبار، آگاهی‌بخشی و افزایش اطلاعات جامعه به ویژه در پیشگیری از جرائم حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه شعار امسال هفته نیروی انتظامی «پلیس هوشمند، امنیت پایدار» است که فرصت مناسبی برای برنامه‌ریزی هدفمند و عملکرد مقتدرانه این مجموعه خواهد بود گفت: هدف از این شعار بالا بردن اعتماد مردم به عنوان سرمایه عظیم اجتماعی بوده که ناجا نیز به این منظور تشکیل شده است.

فرمانده انتظامی استان همدان با بیان اینکه ما به دنبال انجام اقدامات مختلف در راستای تحقق مطالبات مردم هستیم افزود: قدردان رسانه‌هایی هستیم که در راستای قانونمند کردن مردم و نه قانون‌گریزی آنها ما را یاری کنند.

وی با بیان اینکه در استان با وجود کمبودها اقدامات خوبی در زمینه پلیس هوشمند صورت گرفته، اما هنوز خلأهایی وجود دارد گفت: نسبت به وجود دوربین‌ها و مانیتورینگ‌های شهری فاصله زیادی داریم و امیدواریم این موضوع از مسوولان مربوطه توسط رسانه‌ها مطالبه شود.

امیری با اشاره به اینکه پلیس هوشمند می‌تواند در افزایش رضایتمندی مردم موثر باشد عنوان کرد: امروز بهره‌گیری از اطلاعات نوین و نیز رویکرد علمی و افزایش دانش و آگاهی مد نظر پلیس است.

وی با بیان اینکه با استفاده از تجهیزات مدرن، در کنار تخصص، تقوا، تجربه و تعهد همکاران می‌توان به اهداف مورد نظر دست یافت گفت: امنیت مطلوب و پایدار بدون پلیس هوشمند امکان‌پذیر نیست.

فرمانده انتظامی استان همدان با بیان اینکه در مقابله با اراذل اوباش و مخلان امنیت شدیدترین برخوردها را داریم گفت: نسبت به دستی که برای شرارت و شقاوت بلند می‌شود و به مردم آسیب می‌رساند، کوتاه نمی‌آییم و با کسانی که به حقوق اجتماعی تعدی کنند، شدیدترین برخورد را خواهیم داشت.

وی با تاکید به اینکه خوشبختانه توفیقات زیادی در زمینه حفظ حقوق اجتماعی با همکاری دستگاه قضا و دیگر مسوولان استان داشته‌ایم افزود: تعامل و همکاری با مسوولان استان مشت محکمی بر دهان کسانی بوده که باعث شرارت و ناامنی در جامعه می‌شوند.

برگزاری ۸۰ عنوان برنامه در هفته نیروی انتظامی

امیری با بیان اینکه ۸۰ برنامه در هفته نیروی انتظامی در استان برگزار خواهد شد، مهمترین آنها را صبحگاه مشترک، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، سرکشی از خانواده شهدا به ویژه شهدای نیروی انتظامی، برگزار یادواره شهدا، عطرافشانی مزار شهدا، برگزاری نمایشگاه تخصصی پلیس، نشست‌‌ علمی با دانشگاهیان، نشست‌ با معتمدین و تجلیل از عوامل نیروی انتظامی و موتورسواران قانونمند عنوان کرد.

وی در ادامه تقدیر مردم از پلیس خدمتگزار را کاری بسیار ارزنده‌ دانست و خواستار توجه به فرهنگ‌سازی در این زمینه شد و در ادامه بیان کرد:‌ خوشبختانه برگزاری طرح معتذرین در خصوص عدالت ترمیمی دادگستری استان در مراکز مشاوره نیروی انتظامی بازتاب بسیار خوبی داشته است.

فرمانده انتظامی استان همدان با بیان اینکه امسال ۷۶۸ هزار و ۲۶۹ فقره تماس با فوریت‌های پلیس ۱۱۰ صورت گرفته و نسبت به مدت مشابه سه درصد افزایش داشته است گفت: از این تعداد ۲۰۱ هزار و ۹۲۰ فقره تماس منجر به عملیات پلیسی شده که ۲۰ درصد افزایش را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

وی تاکید کرد: برای اینکه پلیس ۱۱۰ ماموریت‌های واقعی را انجام دهد باید به آن فوریت‌های پلیسی را تحمیل کرد و نه اینکه در تمام اتفاقات او را درگیر کرد.

افزایش ۸۲ درصدی کشف وقوع سرقت‌ها در همدان

امیری با اشاره به اینکه از تعداد ۷۶۸ هزار و ۲۶۹ فقره تماس با فوریت‌های پلیس ۵۶۶ هزار و ۴۳۹ مورد مشاوره و راهنمایی بوده که نسبت به مدت مشابه هشت درصد افزایش داشته است افزود:‌ در حوزه سرقت‌ها شاهد افزایش کشف وقوع هستیم که به ۸۲ درصد رسیده و نسبت به مدت مشابه سال قبل چهار درصد افزایش دارد.

کاهش وقوع سرقت‌های مهم و افزایش خرده سرقت‌

وی با بیان اینکه تعداد کشف‌ها ۲۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است گفت: در وقوع سرقت‌های مهم در استان شاهد کاهش آمار اما در خرده‌سرقت‌ها شاهد افزایش وقوع هستیم.

فرمانده انتظامی استان همدان افزود:‌ امسال ۴ هزار و ۴۴۷ طرح عملیاتی موضوعی، منطقه‌ای، حجمی و نقطه‌ای با بکارگیری ۳۷ هزار و ۹۱۸ نفر نیروی انتظامی انجام شده است.

وی با بیان اینکه ۱۲ هزار و ۶۲۹ وسیله نقلیه خودرویی به مرحله اجرا گذاشته شد گفت: یکی از اقدامات مجموعه، پاکسازی نقاط آلوده در روستاها و شهرها بوده که برای نمونه در شهر همدان حداقل چند طرح در هفته برگزار می‌شود.

امیری با اشاره به اینکه در طرح ماموریت‌های کرونایی ۵ هزار و ۸۶۰ فقره خودرو جریمه ۲ میلیون ریالی شدند افزود:‌ ۲۴ هزار و ۳۶۳ خودرو جریمه ۵ میلیون ریالی و ۵۳ هزار و ۴۰۳ خودرو نیز جریمه ۱۰ میلیون ریالی شده‌اند.

وی با بیان اینکه در خصوص گشت‌های رضویون تعامل خوبی با بسیج وجود دارد گفت: ۵ هزار و ۲۰ نفر شبگرد، نگهبان محله و سرایدار محله ساماندهی شده‌ که انتظار داریم مشارکت مردم بیشتر شود و در این زمینه شرکت‌ها افزایش یابند.

فرمانده انتظامی استان همدان با بیان اینکه ۵۱ هزار و ۴۵ فقره پرونده قضایی تشکیل شده که سه درصد افزایش را نشان می‌دهد خاطرنشان کرد: ۳۹ هزار و ۷۱۵ فقره اوراق قضائی ابلاغ شده که نسبت به مدت مشابه ۳۹ درصد افزایش دارد.

وی با اشاره به بازدید یک‌هزار و ۵۲۸ اماکن حساس، تجاری و بانک‌ها با ۱۲ درصد افزایش افزود:‌ یکی از اقدامات خوبی که پیگیری می‌شود حفظ امنیت خانه‌باغ‌هاست که در این زمینه نیاز به همکاری‌ بیشتری وجود دارد.

امیری با بیان اینکه تعداد زیادی خانه باغ، در استان وجود دارد که از امنیت لازم برخوردار نیستند عنوان کرد: یک‌هزار و ۳۱۰ خانه باغ شناسایی شده که برای بکارگیری نگهبان با مالکان و دهیاران، بخشداران و فرمانداران آنها صحبت‌هایی داشته‌ایم.

وی با اشاره به ارسال ۲۹ هزار و ۲۰۰ پیامک در حوزه پلیس اجتماعی نسبت به افزایش آگاهی و اطلاعات مردم گفت: طرح استانی ارتقای امنیت اجتماعی و پاکسازی تفرجگاه‌ها به صورت میدانی و هفتگی در دو مرحله برگزار شده است.

فرمانده انتظامی استان همدان از ساماندهی و آموزش یک‌هزار سرایدار، یک‌هزار و ۶ نگهبان محله، ۲۷۳ پلیس افتخاری و ۱۰۳ پاکبان در راستای پیشگیری از سرقت خبر داد و افزود: امسال بیش از ۱۸۳ طرح جمع‌آوری معتادین متجاهر و معرفی آنها به مراکز ماده ۱۵ و ۱۶ اجرا شده است.

ساماندهی ۵۷۴ بنگاه معاملات ملکی

وی از ساماندهی ۵۷۴ بنگاه معاملات ملکی خبر داد و گفت: ۲۸۷ طرح در قالب طرح جامع عملیاتی اجرا شده و ۴۱ مصوبه شورای تامین تصویب و اجرا شده است.

امیری با اشاره به پیگیری جدی طرح دستگیری محکومان متواری در استان که منجر به دستگیری ۲۵۱ نفر محکوم شده است افزود: سرقت مغازه‌ها در ۶ ماهه امسال ۲۳ درصد کاهش داشته که اقدامات نیروی انتظامی موثر بوده است.

وی با بیان اینکه ۱۹ درصد سرقت منزل، ۹ درصد سرقت اتومبیل، ۴ درصد سرقت موتورسیکلت و قاپ‌زنی ۵۲ درصد کاهش داشته است گفت:‌ در حوزه سرقت‌‌ مغازه هفت درصد افزایش کشف و ۱۰۳ درصد افزایش کشف وقوع را شاهد هستیم.

وی با اشاره به اینکه در سرقت منزل ۱۰۶ کشف وقوع را شاهد هستیم که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش را نشان می‌دهد افزود:‌ در حوزه سرقت اتومبیل ۱۰۴، موتورسیکلت ۷۳ درصد و راهزنی ۱۲۶ درصد کشف وقوع داریم.

فرمانده انتظامی استان همدان با بیان اینکه در ۶ ماهه ابتدای سال صد درصد قتل‌های رخ داده کشف شده است گفت: امسال شاهد کاهش سه درصدی تصادفات با ۳۹۸ فقره تصادف بوده‌ایم.

وی با اشاره به افزایش هفت درصدی آمار تصادفات فوتی در حوزه پلیس راه که آمار متوفیان نیز برابر است خاطرنشان کرد: امسال ۳۳۱ موتورسیکلت توقیف شده‌اند که ۹۱ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

امیری با بیان اینکه یک‌هزار و ۶۰۵ دستگاه خودروی متوقف توقیف شده است گفت: تعداد اخطاریه صادره برای خودروها در حوزه درون شهری پنج درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به جرایم تخلفات حادثه‌ساز در حوزه پلیس راهور با ۴۵ هزار و ۴۳۸ فقره و ۹ درصد افزایش بیان کرد: در حوزه پلیس راه تعداد وقوع تصادفات فوتی برون‌شهری۱۳ درصد بوده و تعداد فوتی‌ها دو درصد افزایش داشته است.

فرمانده انتظامی استان همدان به توقیف ۴۷۲ دستگاه موتورسیکلت و ۲۲ هزار و ۹۱۱ خودرو متخلف اشاره کرد و افزود: تعداد اخطاریه صادره در حوزه برون شهری ۷۰۸ هزار و ۹۷۱ فقره بوده که چهار درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به ۵۶ هزار و ۴۷۰ فقره جرایم تخلفات حادثه‌ساز در حوزه برون‌شهری با ۶ درصد افزایش بیان کرد: تردد در استان نسبت به مدت مشابه سال قبل سه درصد افزایش داشته است.

امیری از برگزاری ۱۶ نمایشگاه تخصصی و ارائه یک‌هزار و ۲۳۹ مشاوره رایگان خبر داد و افزود:  امسال ۶ هزار ۹۵۸ پرونده قضائی به چهار مرکز مشاوره در سطح کلانتری‌ها ارجاع و ۵ هزار و ۷۳۳ فقره منجر به سازش شده که ۸۲.۵ درصد را شامل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مردم استان ۱۰ هزار و ۸۳۶ مورد با سامانه ۱۹۷ تماس گرفتند که ۲ هزار و ۶۹ فقره انتقاد بوده است گفت: ۶۱ درصد شکایت‌ها نسبت به مدت مشابه کاهش داشته و یک‌هزار و ۸۵۳ مورد از تماس‌ها تقدیر و تشکر بوده که ۳۶ درصد افزایش داشته است.

کشف ۳ تن و ۷۰۹ کیلو مواد مخدر

فرمانده انتظامی استان همدان از کشف سه تن و ۷۰۹ کیلو مواد مخدر طی امسال خبر داد و افزود: امسال ۲ هزار و ۳۹۸ سایت مجرمانه شناسایی شده‌ که ۷۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.

وی به دستگیری ۳۶۷ مجرم اینترنتی با ۹۹۱ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل اشاره کرد و گفت: ۵۸ درصد وقوع جرایم سایبری افزایش داشته که زنگ خطری است.

امیری با بیان اینکه به موازات وقوع، کشف جرایم سایبری را داشته‌ایم که ۵۷ درصد نسبت به مشابه سال قبل افزایش داشته است افزود:‌ بالاترین موضوعات در فضای مجازی کلاهبرداری اینترنتی است که ۵۵.۴۰ درصد آمار را به خود اختصاص می‌دهد.

وی ادامه داد: مزاحمت اینترنتی ۱۰.۵ درصد، هتک حیثیت ۴.۴۰ درصد و دسترسی غیرمجاز به داده‌ها و سیستم‌های رایانه‌ای ۹ دهم درصد پرونده‌ها را به خود اختصاص داده‌اند.

فرمانده انتظامی استان همدان با بیان اینکه در حوزه پلیس اقتصادی اتفاقات خوبی را شاهد بودیم و یک‌هزار و ۲۳۱ عملیات در حوزه مقابله با کالای قاچاق اجرا شده است افزود: ۳۰ طرح استانی و کشوری مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار شده است.

وی با بیان اینکه پنج باند قاچاق سازمان‌یافته در استان منهدم شده است گفت: ۹۰۰ قاچاقچی کالا و ارز دستگیر شدند که پنج درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است.

امیری با بیان اینکه ۱۷۰ میلیارد تومان ارزش کالاهای کشف شده بود که ۹ درصد نسبت به مدت مشابه افزایش را نشان می‌دهد افزود: ۹۵۰ فقره پرونده قاچاق داشتیم که ۱۰ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به ۴۵۹ فقره پرونده قاچاق بالای ۱۰۰ میلیون تومان با ۹۷ درصد افزایش گفت: ۱۱ فقره پرونده بالای ۵۰۰ میلیون تومان با ۷۵ درصد افزایش و ۹ فقره پرونده بالای یک میلیارد تومان ثبت شده است.

فرمانده انتظامی استان همدان با بیان اینکه کشفیات مهم در حوزه سوخت و لوازم خانگی و برقی بوده است افزود: متاسفانه ۲۱ درصد افزایش احتکار کالاهای اساسی را شاهد بودیم.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت