وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 26 شهريور 1400 ساعت 17:43   |   کد مطلب: 41879
شهردار منطقه یک همدان گفت: عملیات ساخت بزرگترین مخزن بتنی نگهداری آب مدیریت شهری با هدف جمع آوری آب‌های سطحی و بکارگیری در فضای سبزهمدان به پایان رسید.

به گزارش نافع، «مسعود دهبانی صابر» روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگارما هدف از ساخت این مخزن را بهینه سازی مصرف آب، افزایش سرانه فضای سبز و نگهداری مناسب محیط زیست عنوان کرد و افزود: این مخزن بتنی آب با ظرفیت ۲ هزار متر مکعب از جمله بزرگترین مخازن آب در استان همدان است.

به گفته وی، با توجه به اینکه سیستم آبیاری قطره ای در بلوار ارم و پارک ۴۸ هکتاری همدان اجرا شده این مخزن می تواند منبع مناسبی برای توزیع آب در فضای سبز این منطقه باشد.

شهردار منطقه یک همدان عنوان کرد: احداث این مخزن از سال گذشته با مبلغ چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار آغاز شد و با تلاش شبانه روزی شهرداری منطقه یک این پروژه به اتمام رسید.

دهبانی صابر خاطرنشان کرد: جانمایی و ساخت این مخزن با انجام مطالعات مکان سنجی به نحوی طراحی شده که با قرارگیری در زیرزمین بیشترین ورودی و جمع آوری آب‌های سطحی را داشته باشد و از حیث طراحی و حجم مخزن در شهر همدان منحصر به فرد است.

وی اعلام کرد: تامین و بهینه سازی در مصرف آب مورد نیاز فضای سبز از جمله مهمترین دغدغه های مدیریت شهری بوده و اکنون با ایجاد این مخازن به خوبی مدیریت و برطرف خواهد شد.

 شهردار منطقه یک همدان اظهار داشت: همزمان با ساخت مخزن آب بلوار ارم ۶ نقطه در سطح منطقه یک همدان که ظرفیت جمع آوری آب‌های سطحی و قنات‌ها  را دارند شناسایی شده که با خریداری هشت مخزن پلی اتیلن اتفاق خوبی در زمینه آبیاری فضای سبز در استان همدان خواهد افتاد.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما