وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 26 شهريور 1400 ساعت 17:43   |   کد مطلب: 41878
دبیر سی وسومین جشنواره تئاتر استان همدان با اعلام زمان برگزاری این دوره جشنواره، گفت: سی و سومین جشنواره تئاتر استان ۲۶ الی ۲۸ آبان ۱۴۰۰ در همدان برگزار خواهد شد.

به گزارش نافع، «سیدمحمدجواد کبودرآهنگی» روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: آخرین مهلت ارسال آثار هنرمندان تئاتر استان به دبیرخانه برای شرکت در جشنواره ۱۵ آبان است.

وی درخصوص زمان اعلام نتایج هیات انتخاب عنوان کرد: به منظور برنامه ریزی گروه نمایشی آخرین زمان اعلام نظر هیات ارزیابی جشنواره سی و سوم ۲۰ آبان در نظر گرفته شده است.

دبیر جشنواره تئاتر استان همدان با بیان اینکه این جشنواره در ۲ بخش صحنه‌ای و خیابانی برگزار می شود، افزود: بخش صحنه‌ای جشنواره به‌صورت رقابتی برگزار و در بخش خیابانی نیز ۲ نمایش به‌صورت غیررقابتی و به انتخاب دبیرخانه جشنواره اجرا می‌شود که به پذیرفته‌ شدگان در این بخش مبلغی به‌عنوان کمک‌هزینه پرداخت خواهد شد.

کبودراهنگی خاطرنشان کرد: با توجه به سرعت واکسیناسیون عمومی در صورت مناسب بودن شرایط بهداشتی، بازبینی آثار نمایشی به صورت زنده انجام خواهد شد.

به گفته وی، این جشنواره با هدف کشف و شکوفایی استعدادهای جوان و بهره‌وری از تجربیات پیشکسوتان تئاتر استان، با تکیه بر گسترش اجراهای عمومی و ترویج فرهنگ غنی و مانای ایران اسلامی و با موضوعاتی همچون امید اجتماعی، ارتقای نهاد خانواده و هم‌گرایی ملی برگزار می‌شود.

دبیر سی وسومین جشنواره تئاتر استان همدان یادآور شد: این جشنواره با مشارکت اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن هنرهای نمایشی استان برگزار می شود.

به گزارش ایرنا؛ ۲۱ گروه نمایشی ثبت شده و شناسنامه دار در سطح استان فعالیت دارند و ۷۵ کارگردان هدایت تئاتر استان  را به عهده دارند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما