وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 23 شهريور 1400 ساعت 12:45   |   کد مطلب: 41858
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان همدان از رفع تصرف بستر و حریم رودخانه آبشینه خبر داد و گفت: این مساله پس از ارائه طرح از سوی شرکت آب منطقه‌ای همدان در شورای تأمین و اثبات غیرقانونی بودن تصرفات و با دستور قضایی و با همکاری نیروی انتظامی محقق شد.

به گزارش نافع، «حسن خانجانی موقر» در جریان بازدید از رودخانه آبشینه بیان کرد: عده ای افراد سودجو در سالهای گذشته اقدام به تبدیل بستر و حریم رودخانه ها به باغ، زمین کشاورزی و ساختمان مسکونی کرده اند.

وی اظهار داشت: در اجرای تبصره ۴ ماده ۲ قانون «توزیع عادلانه آب» از سال ۱۳۹۸ به شرکت آب منطقه ای استان ابلاغ شده تا نسبت به اجرای قانون آزادسازی بستر و حریم روخانه ها، نهرها، و مسیل ها و سایر آبرفت های موجود مطابق با قانون اقدام کند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان همدان افزود: بنابراین شرکت آب منطقه ای استان طرح مطالعاتی بستر و حریم رودخانه آبشینه را به مسافت ۲ کیلومتر انجام داد و موضوع در شورای تأمین شهرستان نیز مطرح شد.

خانجانی اضافه کرد: پس از انجام اخطارهای لازم، آگهی قانونی و تعیین مهلت اعتراض به آن و عدم ارائه هر گونه اعتراضی، دستور قضایی لازم در اجرای قانون صادر و شرکت آب منطقه ای با پشتیبانی نیروی انتظامی از ۱۷ شهریور امسال رفع تصرفات بستر رودخانه را به مساحتی که مطالعه شده آغاز کرده است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما