وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 22 شهريور 1400 ساعت 13:24   |   کد مطلب: 41853
رئیس مرکز بهداشت همدان از واکسیناسیون رانندگان تاکسی‌های اینترنتی ۳۰ سال به بالا در همدان خبر داد.

محمد خیراندیش در گفت‌وگو با خبرنگارما در همدان از واکسیناسیون رانندگان تاکسی‌های اینترنتی در همدان خبر داد و اظهار کرد: با اجرای برنامه واکسیناسیون رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی اعم از تاکسی‌ها و اتوبوس‌ها علیه کرونا، در حال حاضر رانندگان تاکسی‌های اینترنتی ٣٠ سال به بالا  نیز واکسینه می‌شود.

وی بیان کرد: رانندگانی که کد ملی آنها قبلا به وزارت بهداشت ارسال شده می‌توانند با ثبت‌نام در سامانه salamat.gov.ir و دریافت پیامک نوبت‌دهی به پایگاههای تجمیعی یا خودرویی واکسیناسیون مراجعه کنند.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان با اشاره به اینکه واکسیناسیون دانشجویان و طلاب نیز در همدان آغاز شده است گفت: البته واکسیناسیون دانشجویان رشته پزشکی و پیراپزشکی زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی قبلا انجام شده و در حال حاضر دانشجویان سایر رشته‌ها و دانشگاه‌های مختلف واکسینه می‌شوند.
 
وی با تاکید به ثبت‌نام  افراد در سامانه واکسیناسیون وزارت بهداشت و مراجعه براساس زمان تعیین شده به یکی از پایگاه‌های تجمیعی واکسیناسیون خاطرنشان کرد: دانشجویان علاوه بر کارت ملی، کارت دانشجویی خود را نیز  به منظور احراز هویت در مراجعه به مراکز واکسیناسیون همراه داشته باشند.

خیراندیش از احتمال راه‌اندازی پایگاه واکسیناسیون دانشجویان خبر داد و گفت: با توجه به بالا بودن تعداد مراجعات به پایگاه‌های تجمیعی، ایجاد پایگاه مستقل تزریق واکسن برای دانشجویان در دانشگاه بوعلی سینا همدان پیش‌بینی شده است.

وی یادآور شد: در تسریع واکسیناسیون از ظرفیت و توان دانشجویان پزشکی و پیراپزشکان استفاده می‌شود.

منبع:فراس

انتهای پیام/

دیدگاه شما