وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 22 شهريور 1400 ساعت 13:16   |   کد مطلب: 41849
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فامنین( از توابع استان همدان) گفت که ماموران یگان حفاظت محیط زیست، گوشت ۲ راس قوچ وحشی را در یک واحد مسکونی روستانی این شهرستان کشف کردند.

به گزارش نافع، «فاطمه موسوی موید» روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگارما افزود: پس از دریافت گزارشی از دوستداران محیط زیست و حیات وحش مبنی بر شکار و سلاخی ۲ راس قوچ وحشی، رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی اظهار داشت: با هماهنگی و دریافت حکم قضایی، نیروهای حفاظت محیط زیست با همراهی عوامل انتظامی «تجرک» منزل فرد مظنون را بازرسی و از داخل یخچال، گوشت سلاخی شده به همراه کله و پاچه این گونه جانوری را کشف و ضبط کردند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فامنین گفت: همچنین ۲۳ عدد فشنگ ساچمه زنی، ۱۱۵ عدد فشنگ جنگی، یک فقره اسلحه و ادوات شکار نیز از منزل این متهم کشف و شکارچی متخلف به پاسگاه منتقل و موضوع برای سیر مراحل قضایی صورتجلسه شد.

موسوی موید با بیان اینکه پروانه شکار چهارپایان از سال ۹۷ تاکنون صادر نشده است، افزود: پیش از این نیز در بازرسی از یک واحد مسکونی گوشت یک راس قوچ  وحشی کشف و در تحقیقات مشخص شد که این گونه جانوری در منطقه دیگری شکار و به فامنین منتقل شده است.

وی اضافه کرد : منطقه شکار ممنوع «تجرک» محل زیست گونه هایی همچون گرگ، روباه، شغال، خرگوش، کفتار، گورکن، تشی، سمور سندگی و انواع پرندگان شکاری است و گونه های مختلف گیاهی نیز در این منطقه دیده می شود.

منطقه شکار ممنوع «تجرک» با ۱۴ هزار و ۷۲۶ هکتار وسعت در شرق شهرستان فامنین استان همدان قرار دارد.

به گزارش ایرنا، در چهار ماهه نخست امسال ۵۵ پرونده تخلف مربوط به شکار، صید، تخریب و تصرف اراضی در محاکم قضایی استان همدان تشکیل شده است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما