وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 21 شهريور 1400 ساعت 13:24   |   کد مطلب: 41835
رئیس مرکز کاشت حلزون شنوایی غرب کشور از انجام ۳۵۰ عمل کاشت حلزون شنوایی در مرکز کاشت حلزون شنوایی غرب کشور خبر داد.

به گزارش نافع، فرهاد فراهانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ما در همدان از انجام ۳۵۰ عمل کاشت حلزون شنوایی در مرکز کاشت حلزون شنوایی غرب کشور خبر داد و اظهار کرد: از اسفندماه سال ۹۲ که نخستین جراحی کاشت حلزون شنوایی در این مرکز انجام شد، تاکنون بیش از ۳۵۰ عمل انجام شده است.

وی با بیان اینکه تقریبا در طول سال ۷۰ عمل در این مرکز انجام می‌شود گفت: در حال حاضر پروتزها به صورت مستمر تحویل داده می‌شود و این درحالی است که طی دو سال اخیر تاخیرهایی وجود داشت.

رئیس مرکز کاشت حلزون شنوایی غرب کشور بیان کرد: معمولا ۶۰ تا ۷۰ نفر همواره در انتظار عمل جراحی کاشت حلزون شنوایی هستند اما در هر حال از انواع پروتزها، کار به صورت مرتب انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه کرونا عمل جراحی کاشت حلزون را تحت تاثیر قرار نداد افزود: با توجه به اینکه بیماران کاشت حلزون شرایط خاصی دارند و بین یک تا دو سال ارزیابی و تهیه پروتز آنها طول می‌‌کشد، در ایام کرونا جزو بیمارانی بودند که با حفظ پروتکل‌هایی امکان عمل جراحی داشتند.

فراهانی عنوان کرد: در این راستا با مراجع ذی‌صلاح و دانشگاه علوم پزشکی استان صحبت‌های برای انجام عمل شد و توانستیم کار را پیش ببریم.

وی در خصوص هزینه‌های بیماران گفت: بیش از ۱۲ سال است که قیمت ۶ میلیون تومان طبق نظر هیات امنای ارزی وزارت بهداشت از سوی بیمار پرداخت می‌شود و تغییر نکرده است.

فراهانی با بیان اینکه با تورم موجود این هزینه تعیین شده مبلغ قابل توجهی برای بیمار نیست و بیشتر هزینه‌ها به عهده دولت است افزود: نسبت به تامین هزینه‌ها و نیز تهیه قطعات عمل برخی از بیماران مجمع خیرین سلامت، خود مرکز کاشت حلزون شنوایی و موسسه بخشش، بنیاد خیریه کشوری «شفا» کمک کرده‌اند که هنوز ادامه دارد.

وی تاکید کرد: خوشبختانه بیماران مشکل مالی جدی برای کاشت حلزون شنوایی ندارند و این ۶ میلیون مبلغ ناچیز و در حد هزینه جراحی معمولی است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما