وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 17 شهريور 1400 ساعت 13:06   |   کد مطلب: 41802
نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه شهیدمدنی توجه ویژه‌ای به یتیمان داشت گفت: راه‌اندازی موسسه دارالایتام مهدیه از ابتکارات این شهید بزرگوار بود که با گذشت ۵۰ سال، خدمات خوبی به جامعه هدف ارائه شده است.

به گزارش نافع، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی بعد از ظهر امروز در مراسم پویش «احسان حسینی» و توزیع ۲۰۰۰ بسته حمایتی بین نیازمندان همدان به مناسبت چهلمین سالگرد شهادت آیت‌الله مدنی، با تقدیر از مسئولان و هیئت امنا موسسه دارالایتام مهدیه همدان در برگزاری این مراسم، اظهار کرد: در سراسر کشور کنگره‌ها و مراسم‌ بسیاری برگزار می‌شود اما کمتر مراسمی را می‌توان مثال زد که در آن به سمت خدمات اجتماعی حرکت شده باشد.

وی با تاکید بر اینکه اجرای این رزمایش از برکات وجودی شهید مدنی است، مطرح کرد: با تشکیل کمیته اجتماعی توسط مسئولان برگزار کننده کنگره، تصمیم بر آن شد که این اتفاق مبارک در همدان رقم بخورد.

امام جمعه همدان به خاطره یکی از یاران شهید مدنی در رابطه با توجه ایشان به خانواده ایتام و نیازمندان اشاره کرد و افزود: در آن دوران قرار شد تا ۵۰ بسته معیشتی در بین نیازمندان به دستور شهیدمدنی توزیع شود، اما در نهایت ۴۸ بسته توزیع و صاحب دو بسته پیدا نشد.

وی تصریح کرد: شهید مدنی با فردی که مسئول توزیع این اقلام بود برخورد کرد که اگر این دو خانواده امشب گرسنه بخوابند، چه طور می‌توانیم جواب خدا را بدهیم.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با تقدیر از فعالیت‌های موسسه مهدیه، یادآور شد: با حدود گذشت ۵۰ سال از ایجاد این موسسه توسط شهید مدنی در همدان، باید از مجموعه تشکر کنیم که این مسیر را با قدرت در تمام این سال‌ها جلو برده است.

وی با بیان اینکه شهیدمدنی در ظاهر از همدان رفت، اما تفکر این شهید در بین مردم باقی مانده است، گفت: امیدوار هستیم به سطحی از رشد اقتصادی برسیم که در جامعه فقیری پیدا نکنیم، چراکه این یکی از نشانه‌های مدینه فاضله و انتظاری که از جامعه اسلامی می‌رود، است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت