وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 14 شهريور 1400 ساعت 13:20   |   کد مطلب: 41789
مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت که سالن ورزشی صخره‌نوردی مجاور بیمارستان بعثت شهر همدان برای استفاده با هدف بستری و ارائه خدمات مطلوب و مناسب به بیماران کرونایی، تجهیز و آماده سازی می‌شود.

به گزارش نافع، دکتر «حسن بهرامی» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: با توجه به بروز پیک پنجم همه گیری ویروس و افزایش چشمگیر شمار بیماران مبتلا به کرونا، مراکز درمانی موجود در برخی از روزهای هفته با مشکل کمبود امکانات برای خدمت رسانی به بیماران مواجه می شوند که برهمین اساس و با مجوز ستاد مقابله با کرونا مقرر شد مکان ها و سالن های ورزشی برای استفاده در مواقع بحرانی و نیاز در اختیار دانشگاه علوم پزشکی همدان قرار گیرد که یکی از این مکان ها سالن صخره نوردی مجاور بیمارستان بعثت شهر همدان(برای بستری موقت بیماران) است.

وی اظهار داشت: برهمین اساس در حال رایزنی با مقامات اداره کل ورزش و جوانان استان همدان برای تحویل سالن صخره نوردی مجاور بیمارستان بعثت شهر همدان برای تجهیز و آماده سازی و استفاده در مواقع ضروری هستیم.

مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: هم اینک تیم کارشناسی از معاونت درمان دانشگاه در محل سالن صخره نوردی حاضر شده تا ظرفیت این محل، امکانات و تخت های مورد نیاز برای تجهیز را بررسی و امکانات موردنیاز از جمله تخت و کپسول اکسیژن را در این مکان مستقر نماید.

وی با تکذیب برخی شایعات مبنی بر اینکه بیماران کرونایی بدون هیچ گونه امکاناتی در این مکان بستری می شوند، افزود: تا پیش از این هم هیچ بیمار کرونایی در سالن صخره نوردی و یا مکان دیگری غیر از بیمارستان های استان همدان بستری نشده است و در پیک پنجم کرونا نیز سالن صخره نوردی به عنوان یک مکان اضطراری در نظر گرفته شد تا در صورت افزایش شمار مبتلایان با مشکل بستری مواجه نشویم.

وی بیان کرد: در حال حاضر بیش از یک هزار و ۴۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های این استان بستری هستند و ۹۰۰ نفر نیز به صورت سرپایی خدمات گرفتند.

مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی استان همدان درباره چگونگی ارائه خدمات به بیماران سرپایی و بستری موقت توضیح داد: بیماران سرپایی به افرادی اطلاق می شود که وضعیت جسمی آنها بسیار بدحال محسوب نشده و می توانند فرایند درمان را در خانه نیز ادامه دهند.

بهرامی افزود: این افراد اقدام به کرایه کپسول به منظور استفاده در منزل کرده همچنین در طی روز با مراجعه به مراکز درمانی اقدام به دریافت داروی مورد نیاز و در صورت نیاز بستری موقت تا ۲ ساعت برای دریافت خدمات درمانی می کنند.

منبع:ایرنا

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما