وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 14 شهريور 1400 ساعت 13:15   |   کد مطلب: 41787
مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه همدان گفت: به منظور شناسایی مصرف کنندگان واقعی، مدیریت مطلوب توزیع سوخت و صیانت از حقوق شهروندان تاکنون ۹۵ درصد از ماشین آلات کشاورزی این استان پلاک گذاری شد.

«امین روستایی» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگارما  افزود: از ابتدای اجرای طرح شماره گذاری ماشین آلات کشاورزی، تا ابتدای شهریور، ۲۹ هزار و ۳۷۳ دستگاه از وسایل کشاورزی در این استان شماره گذاری شده است.

وی اظهار داشت: طرح ساماندهی مشترکان مصرف کننده فرآورده های نفتی در بخش کشاورزی موضوعی بود که سال ها موجب قاچاق سوخت، مصرف خارج از حوزه تعریف شده و ضایع شدن حقوق فعالان تولیدگر این بخش شده بود.

روستایی عنوان کرد: با همکاری فرماندهی پلیس راهور و اداره مکانیزاسیون سازمان جهاد کشاورزی استان، جامعه مصرف کنندگان فرآورده های نفتی این حوزه شناسایی و اقدامات لازم از قبیل اطلاع رسانی چگونگی شماره گذاری، ثبت نام و مشخصات ادوات کشاورزی و در نهایت پلاک گذاری انجام شد.

وی تصریح کرد: عمل به مسوولیت اجتماعی شرکت و تحقق حقوق شهروندی و رعایت حقوق مصرف کنندگان همواره از اولویت های شرکت پخش فرآورده های نفتی است.

مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه همدان یادآور شد: پلاک گذاری این دستگاه ها علاوه بر اینکه موجب تخصیص سوخت به مصرف کننده واقعی و تسهیل دریافت آن می شود مزیت های دیگری همچون انضباط‌ بخشی ترافیکی، امنیت عبور و مرور، پوشش بیمه ای و سند دار شدن این قبیل وسایل را دارد.

وی اظهار داشت: شماره گذاری۶۲۲ دستگاه ماشین آلات کشاورزی دیگر نیز تکمیل پرونده شده و روند شماره گذاری این ماشین آلات در مراکز تعویض پلاک درحال انجام است.

روستایی تاکید کرد: مالکان حدود یک هزار دستگاه دیگر نیز برای شماره گذاری دستگاه های خود، تاکنون مراجعه و پیگیری نداشته اند.

وی گفت: مالکان تراکتورها و دیگر ادوات کشاورزی که تاکنون برای شماره گذاری وسایل خود اقدامی نکرده اند با در دست داشتن سند کارخانه یا دفترچه مالکیت وسیله و مدارک هویتی مالک به اداره جهاد کشاورزی محل سکونت خود مراجعه و در روند اجرای پلاک گذاری قرار گیرند.

روستایی افزود: مدیریت منسجم، تحلیل داده های آماری و شناخت کامل از میزان دقیق سوخت مورد نیاز، اقدام مهمی در مانع زدایی از سر راه تولید در بخش کشاورزی است که با این کار می توان سوخت مورد نیاز وسایل کشاورزی را با اطمینان در اختیار مصرف کنندگان واقعی قرارداد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت