وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 1 شهريور 1400 ساعت 17:58   |   کد مطلب: 41700
معاون مدیریت توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با بیان اینکه در تیرماه گذشته ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار قطعه جوجه ریزی انجام شده است گفت: در حال حاضر در بازار مرغ همدان آرامش حاکم است.

به گزارش نافع، داریوش سرحدی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه آمار جوجه‌ریزی در تیرماه گذشته رشد چشمیگری داشته به طوری که این میزان به ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار قطعه رسید اظهار کرد: این میزان از جوجه‌ریزی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل حدود ۶۵ درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر در بازار مرغ همدان آرامش حاکم است افزود: با توجه به این میزان جوجه‌ریزی مشکلی در تأمین و عرضه مرغ در سطح استان وجود ندارد چراکه در مردادماه نیز ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار قطعه جوجه‌ریزی انجام شده است.

معاون مدیریت توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان خاطرنشان کرد: جوجه‌ریزی ماه گذشته در شهریور و اوایل پاییز وارد بازار مصرف خواهد شد و مردم با خاطر آسوده می‌توانند مرغ تهیه کنند.

وی با تأکید بر اینکه اولین مشکلی که بیشتر مد نظر تولیدکنندگان مرغ در استان است خرید و حمل نهاده‌های مورد نیاز آنهاست بیان کرد: سازمان جهاد کشاورزی برای این موضوع پیگیری‌های لازم را با شرکت‌های واردکننده و فروشنده نهاده انجام داده است.

سرحدی در ادامه به مکاتباتی پیرامون این موضوع با وزارت جهاد کشاورزی، دستگاه‌های نظارتی، اجرایی و قضایی در استان اشاره کرد و گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته در حال حاضر در کمترین زمان نهاده‌ها به دست واحدهای تولیدی می‌رسد.

وی حمل و نقل نهاده‌های دامی را یکی دیگر از مشکلات تولیدی‌ها دانست و افزود: با پیگیری‌های مستمر سازمان جهاد کشاورزی، مصوبات تنظیم بازار استان و اداره راهداری انجام شده به طوری که حمل و نقل نهاده‌ها از طریق ماشین‌های حمل در استان صورت خواهد گرفت و حمل و نقل ریلی نیز برای تأمین نیاز استان وارد کار شده تا حجم قابل قبولی از نهاه‌ها وارد شود.

معاون مدیریت توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان اضافه کرد: در خردادماه گذشته با مشکل عدم تأیید تخلیه مرغ زنده به کشتارگاه‌ها مواجه بودیم و این موضوع باعث شد حجم جوجه‌ریزی کاهش یابد اما با پیگیری‌های لازم این مشکل برطرف شد.

وی در پایان متذکر شد: بیش از  ۸۵ واحدهای تولیدی با این معضل روبرو بودند به نحوی که  تنش در بازار مرغ استان ایجاد شد اگرچه امروز مصرف‌کنندگان می‌توانند با آرامش خاطر نسبت به تأمین مایحتاج خود اقدام کنند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت