وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 1 مرداد 1400 ساعت 23:27   |   کد مطلب: 41508
امام جمعه همدان با بیان اینکه مسؤولان به خواسته‌های مردم خوزستان توجه کنند گفت: دولت باید تا آخرین روز کاری به مشکلات رسیدگی کند.

به گزارش نافع، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی ـ سیاسی نماز جمعه این هفته همدان در جمع نمازگزاران با بیان اینکه وضعیت استان به لحاظ کرونایی قرمز است اظهار کرد: بر اساس آخرین مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا، نماز جمعه با رعایت پروتکل‌ها در هر شرایط حتی قرمز برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه باید در واکسیناسیون مردم تسریع شود افزود: رهبر معظم انقلاب در این رابطه فرمودند که مشکلاتی در واکسن به وجود آمده است و فروشندگان بدعهدی کردند و امیدواریم هرچه سریعتر این مشکلات برطرف شود.

امام جمعه همدان با بیان اینکه مسؤولان باید به خواسته‌های به حق مردم خوزستان پاسخ دهند تصریح کرد: بنا به فرموده مقام معظم رهبری، اعتراضات مردم وارد است، مشکلات خوزستان فراوان است و چند کار را باید دولت فعلی و آینده برای حل مشکلات انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه انتظار بر این است که دولت، رئیس جمهور، معاونان و وزرا در کنار مردم و در خوزستان باشند ادامه داد: مسؤولان از نزدیک با مردم صحبت کنند، دولت فعلی هرچند در هفته‌های آخر مسؤولیت خود است اما این دلیل نمی‌شود اقدامات لازم انجام نشود.

شعبانی با بیان اینکه رئیس جمهور گفت که معاون اول را خواهد فرستاد اما باید این اتفاق زودتر رخ می‌داد خاطرنشان کرد: دولت آینده نیز با انتخاب یک استاندار با برنامه برای خوزستان و همه استان‌ها برخی از عقب‌افتادگی در برخی از استان‌ها را جبران کنند و مشکلات مردم برطرف شود.

وی با اشاره به اینکه مشکلات منطقه باید عمیق و تخصصی برطرف شود گفت: این مشکل را اگر مقطعی برطرف کنیم باز هم برای چند سال آینده مشکلات بیرون می‌زند و نباید کشور را به تقدیر واگذار کرد و باید تدبیر کرد.

 امام جمعه همدان با بیان اینکه برنامه‌ریزی‌های طولانی‌مدت برای کشور نیاز داریم اظهار کرد: ما از جنوب دسترسی به آب‌های بین‌المللی داریم و باید این ظرفیت‌ها را بشناسیم و از آنها استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه سیاست دولت باید بر تمرکززدایی و توزیع عادلانه بودجه باشد افزود: رشد اقتصادی در کشور باید متوازن باشند و برخی از استان‌ها باید بیشتر مورد توجه باشند.

شعبانی با بیان اینکه رئیس جمهور منتخب اعلام کرد که استاندار ویژه برای برخی از استان‌ها در نظر خواهند گرفت تصریح کرد: این اقدام مناسبی است و می‌تواند در حل مشکلات موثر باشد.

وی با اشاره به اینکه سپاه اقدامات شایسته‌ای برای حل مشکلات آب شرب خوزستان انجام دهند ادامه داد: تانکرهای آب شرب راهی خوزستان شدند و خیرین و مردم هم در این حوزه ورود کنند.

امام جمعه همدان با بیان اینکه مردم عزیز خوزستان هم مراقب سوء استفاده‌ها باشند خاطرنشان کرد: در کنار اعتراضات به حق، اغتشاشاتی رخ می‌دهد که مطالبات به حق مردم را به حاشیه می‌برد و ما باید مراقب باشیم که دشمن از ما سوء استفاده نکند.

وی با اشاره به اینکه مشکلات خوزستان باعث خوشحالی دشمنان شده است گفت: البته این مشکلات برطرف می‌شود و خار چشمان دشمنان خواهد شد.

شعبانی با بیان اینکه همچنان افزایش قیمت‌ها را داریم اظهار کرد: دولت باید بیشتر در این امور دقت کند و رشد قیمت‌ها باید یک جا متوقف شود، نمی‌شود که هر روز شاهد افزایش قیمت‌ها باشیم.

وی با بیان اینکه دولت نباید تعطیل شود تأکید کرد: مسؤولان امر باید تا آخرین روز کاری خود فعالیت و تلاش کنند و وظایف محوله را به درستی انجام دهند.

امام جمعه همدان در ادامه با بیان اینکه هفته نماز جمعه را در پیش رو داریم و  ارتقای دینداری و بصیرت از دستاوردهای این فریضه الهی است گفت: نماز جمعه نماد پیوند سیاست و دیانت است و اجتماع سیاسی جامعه اسلامی است که باعث افزایش سرمایه اجتماعی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه شرکت در نماز جمعه باعث آزادی زندانیان در حکومت حضرت علی(ع) می‌شد ادامه داد: پیامبر اکرم (ص) نیز فردی را که توان رفتن به مکه نداشت، تشویق به شرکت در نماز جمعه می‌کردند.

شعبانی با بیان اینکه پیامبر اکرم(ص) در روز عید غدیر امر الهی را به مردم ابلاغ کرد خاطرنشان کرد: ولایت علی(ع) واجب است و مردم باید آن را برای فرزندان خود بگویند، همه مردم باید مبلغ باشند، باید در بازار و کوچه و خیابان نشان دهیم که عید غدیر است و حتی برای غدیر وقف داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه در آستانه عملیات مرصاد، یاد شهدای سوباشی را گرامی می‌داریم گفت: در عملیات مرصاد، ۱۹ نفر از افراد در سایت سوباشی به شهادت رسیدند.

امام جمعه همدان با بیان اینکه برخی از معابر شهری به یاد شهدای سوباشی و به یاد خلبانان پایگاه نوژه نامگذاری شود گفت: در یک روز ۱۹ نفر از بهترین فرزندان این آب و خاک به شهادت رسیدند که مدیریت شهری در این زمینه توجه بیشتری داشته باشد.

وی با بیان اینکه مسؤولان تدبیری کنند که با قطعی برق مواجه نشویم تصریح کرد: البته مردم هم در بحث مصرف صرفه‌جویی داشته باشند و مسؤولان را در این راه همراهی کنند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت