وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 29 تير 1400 ساعت 11:30   |   کد مطلب: 41497
مدیر بیمارستان فاطمیه همدان از مراحل پایانی ساخت مرکز ناباروری همدان خبر داد و گفت: تلاش بر این است شهریورماه از سوی پیمانکار تحویل ما شود تا به موقع بهره‌برداری صورت گیرد.

به گزارش نافع، پیرو درخواست‌های مردم نسبت به بهره‌برداری هرچه سریع‌تر مرکز ناباروری بیمارستان فاطمیه همدان به سراغ مدیر این بیمارستان رفتیم و از روند کار جویا شدیم.

سیدعلی اشرف حسینی با بیان اینکه در حال حاضر مرکز ناباروری بیمارستان فاطمیه فعال است و خدمات ارائه می‌دهد اظهار کرد: ارتقای فضای فیزیکی این مرکز مدنظر بوده که در چهار طبقه ساختمانی ساخته خواهد شد و یک مرکز نیز به ناباروری اختصاص می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه تقریبا تمام اقدامات این ساختمان چهارطبقه انجام شده و در فاز آخر هستیم گفت: در حال حاضر لکه‌گیری طبقات انجام و تجهیز تاسیساتی صورت می‌گیرد.

مدیر بیمارستان فاطمیه همدان با اشاره به اینکه بعد از کار ساختمان، کار دشوار تجهیز  بیمارستان مانند تهیه دستگاه اکسیژن‌ساز، دیزل ژنراتور و... را پیش رو داریم افزود: از لحاظ ساختمانی می‌توان گفت مراحل پایانی سپری می‌شود اما باید تجهیزات لازم نیز خریداری و تعبیه شود.

وی با تاکید به اینکه یک طبقه از ساختمان در حال ساخت به مرکز ناباروری اختصاص می‌یابد عنوان کرد: یک طبقه مختص ICU نوزادان، یک طبقه برای  LDR و یک طبقه به صورت کامل اورژانس است.

حسینی با اشاره به اینکه دفتر فنی دانشگاه علوم پزشکی هزینه‌ها را انجام می‌دهد و اطلاعی از برآورد هزینه نداریم گفت: ما بهره‌برداریم اما چون مهم است که زودتر به نتیجه برسد، بازدیدهای مکرر از ساختمان انجام می‌دهیم و در روند کار قرار داریم.

وی با بیان اینکه نوسانات موجود در بازار بالاست و نمی‌توان گفت چه زمانی می‌توان تجهیزات را خریداری، نصب و بعد مرکز را راه‌اندازی کرد خاطرنشان کرد: در سیستم دولتی نیز وابستگی‌ها شدید بوده و مجوز قانونی برای هر کاری لازم است بنابراین نمی‌توان زمان بهره‌برداری این مرکز را دقیق اعلام کرد اما تلاش بر این است شهریورماه از سوی پیمانکار تحویل ما شود تا به موقع بهره‌برداری صورت گیرد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت