وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 27 تير 1400 ساعت 17:45   |   کد مطلب: 41478
رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان از تزریق روزانه ۲ هزار و ۵۰۰ دز واکسن کرونا در همدان خبر داد و گفت: پیگیر ایجاد یک مرکز تجمیعی واکسن کرونا در مرکز همایش‌های قرآنی هستیم.

به گزارش نافع، محمد خیراندیش امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ما در همدان با اشاره به بازدید از مرکز واکسیناسیون تجمیعی شهید سلیمانی اظهار کرد: در حال حاضر روند خوبی نسبت به واکسیناسیون حاکم است و متولدین سالهای ۱۳۳۰ تا ۱۳۳۹ واکسینه می‌شوند.

وی داشتن نظم و رعایت نوبت در واکسیناسیون را حائز اهمیت دانست و گفت: پیامکی برای گروه‌های سنی مشخص از طریق ثبت‌نام در سامانه سلامت ویژه واکسیناسیون، ارسال می‌شود که چه ساعت و چه روزی به مرکز مورد نظر مراجعه و واکسیناسیون شوند که امیدوارم مورد توجه باشد.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان با بیان اینکه روز گذشته در مرکز شماره یک بیش از یک‌هزار و ۴۰۰ دز واکسن کرونا تزریق شد افزود: واکسیناسیون در نوبت صبح و عصر از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۹:۳۰ با ۱۶ تیم انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه جز مرکز شماره یک در آموزشگاه بهورزی یا کلینیک شیخ‌الرئیس سابق واکسیناسیون انجام می‌شود که تقریبا در این مرکز نیز روز گذشته یک‌هزار دز تزریق شد گفت: تقریبا ۲ هزار و ۵۰۰ دوز واکسن به صورت روزانه در نوبت اول تزریق می‌شود.

خیراندیش خاطرنشان کرد: سایر گروه‌ها مانند بیماران خاص، دانشجویان، همکاران کادر پزشکی، جانبازان شیمیایی و... با مراجعه به مراکز دیگر و از طریق معرفی سازمان‌هایی که اجازه قانونی داشته و وزارت بهداشت تعیین کرده، واکسیناسیون می‌شوند.

وی با بیان اینکه مشکلی در روند واکسیناسیون نیست گفت: در روزهای ابتدایی مردم خارج از روند ثبت‌نام سامانه مراجعه می‌کردند و باعث ازدحام می‌شدند اما در حال حاضر روند خوبی را شاهد هستیم.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان از پیگیری ایجاد مرکز تجمیعی دیگری خبر داد و افزود: به دنبال هستیم با تامین واکسن در مرکز همایش‌های قرآنی مرکز دیگر واکسیناسیون را راه‌اندازی کنیم که در حال حاضر توافق اولیه در حال انجام است تا با تصویب ستاد کرونا کار پیش رود.

وی گفت: ما به دنبال این هستیم واکسیناسیون روند مطلوبی داشته باشد و گروه‌های سنی مختلف واکسینه شوند که خوشبختانه در حال حاضر شرایط خوبی حاکم است.

خیراندیش با تاکید بر اینکه افراد در زمان مشخص شده برای واکسیناسیون مراجعه کنند گفت: البته سعی کرده‌ایم کسی که خودش نوبت صبح است و همسرش بعد از ظهر همراهی لازم را داشته باشیم و واکسیناسیون را با هم انجام دهیم اما برای جلوگیری از ازدحام افراد در روز و ساعت مشخص مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه روزانه به مراکز واکسیناسیون مراجعاتی دارم گفت: روز جمعه کمی ازدحام شده بود که از ساعت ۹ تا ۱۶ حضور داشتم تا کار مدیریت شود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت