وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 27 تير 1400 ساعت 17:45   |   کد مطلب: 41476
فرماندار ویژه ملایر با بیان اینکه تردد خودروهای با پلاک غیربومی و از شهرهای قرمز و نارنجی به شهرستان ملایر ممنوع است گفت: متخلفان یک‌میلیون تومان جریمه می‌شوند.

به گزارش نافع، قدرت‌الله ولدی ظهر امروز در ستاد شهرستانی مقابله با کرونا با بیان اینکه در حال حاضر شهرستان ملایر در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد اظهار کرد: در حال حاضر اصناف، بازاریان، پاساژها و مراکز خرید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند.

وی با بیان اینکه مسئولیت نظارت بر این واحدها به عهده اداره صنعت، معدن و تجارت و ناظرین شبکه بهداشت و درمان با همکاری نیروی انتظامی و اتاق اصناف است تصریح کرد: تالارهای پذیرایی با یک چهارم ظرفیت و رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌توانند فعالیت داشته باشند.

فرماندار ملایر با اشاره به اینکه ادارات می‌توانند با تشخیص مدیر اداره مربوطه با ظرفیت یک‌سوم یا یک دوم به فعالیت خود ادامه دهند افزود: برگزاری نماز جمعه و جماعت در مساجد نیز با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه تردد خودروهای پلاک غیربومی و از شهرهای قرمز و نارنجی به شهرستان ممنوع است گفت: تمام ورودی‌های ملایر از مسیر بروجرد، نهاوند، اراک، تهران و همدان توسط پلیس مسدود شده و در صورت تردد خودروهای غیربومی از شهرهای قرمز جریمه یک‌میلیون تومانی اعمال خواهد شد.

ولدی با بیان اینکه ممنوعیت تردد شبانه از ساعت ۲۲ تا ۳ بامداد ادامه دارد گفت: از همشهریان می‌خواهیم طبق دستورالعمل‌های شبکه بهداشت و درمان شهرستان هر چه سریعتر نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند و اولین واکسنی که در دسترس بود، تزریق کنند.

وی دورهمی‌های خانوادگی و حضور مسافران را باعث افزایش بیماری کرونا در ملایر دانست و گفت: در حال حاضر ۹۰ درصد ابتلاها خانوادگی است.

فرماندار ملایر با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی با توجه به در  پیش رو بودن دو عید بزرگ قربان و غدیر، گفت:  تمهیدات لازم برای برگزاری این اعیاد بزرگ با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شود.

وی گفت: اگر با فعالیت اصناف و بازاریان و نیز فعالیت تالارهای پذیرایی با یک چهارم ظرفیت، آمار ابتلا و بستری‌ها تغییری نداشته باشد، هفته آینده نیز این شرایط ادامه خواهد داشت اما در صورت افزایش موارد ابتلا و بستری تا پایان هفته، برای هفته آینده شرایط شهرهای قرمز در ملایر اعمال خواهد شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان ملایر نیز از آمادگی این شهرستان برای واکسیناسیون روزانه ۲ هزار و ۱۰۰ نفر خبر داد و گفت: تاکنون ۳۰ هزار نفر یعنی ۱۰ درصد مردم شهرستان ملایر دز اولیه واکسن را دریافت کردند.

محسن ترکاشوند با اشاره به اینکه تاکنون هیچ عارضه‌ای از تزریق واکسن در ملایر گزارش نشده و برخی از افراد واکسینه شده که به کرونا مبتلا شده نوع خفیف بوده است تصریح کرد: مهمترین منشاء شیوع بیماری را دورهمی های خانوادگی و مراسم عروسی بوده است.

وی اضافه کرد: تا امروز ۱۴۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های امام حسین (ع) و دکتر غرضی بستری هستند و خوشبختانه به دلیل تکمیل واکسیناسیون افراد بالای ۷۰ سال، آمار مرگ و میر ناشی از بیماری کاهش یافته است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان ملایر با بیان اینکه کرونا دلتا کودکان را نیز درگیر می‌کند خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۰ کودک با علائم اسهال و استفراغ در بیمارستان مهر ملایر بستری هستند.

وی سرعت انتقال بیماری در کرونا دلتا را بیشتر از انواع دیگر کرونا دانست و یادآور شد: از مردم می‌خواهیم رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی را برای کاهش بیماری کرونا مد نظر داشته باشند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت