وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 19 تير 1400 ساعت 16:45   |   کد مطلب: 41398
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا از فوت ۳ بیمار کرونایی طی ۲۴ ساعت گذشته در همدان خبر داد و گفت: تعداد موارد فوتی از ابتدای بیماری به دو هزار و ۲۸۳ مورد رسیده است.

به گزارش نافع، محمد طاهری امروز در گفت‌وگو با خبرنگارما در همدان با بیان اینکه تعداد موارد بیماری کرونا در استان در بخش سرپایی و بستری به ۱۹۶ مورد جدید رسیده است‌ اظهار کرد: از ابتدای بیماری در بخش سرپایی ۴۶ هزار و ۲۹۸ مورد ابتلا گزارش شده و موارد ابتلا در بخش بستری به ۱۸ هزار و ۶۱۷ مورد افزایش یافته است.

وی از فوت سه نفر در استان طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و با بیان اینکه مجموع فوتی‌ها از ابتدای بیماری به دو هزار و ۲۸۳ مورد در استان رسیده است خواستار رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم شد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا تعداد مراجعین سرپایی به اورژانس بیمارستان‌ها با علائم تنفسی مشکوک به کرونا را طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۴۶ مورد عنوان کرد و ادامه داد: از این تعداد ۶۵ مورد در بخش عادی و ۸ نفر در بخش ICU بستری هستند و حال ۲۱ نفر وخیم گزارش شده است.

وی در رابطه با آمار ابتلا به کرونا در شهرستان‌ها گفت: در شهرستان اسدآباد ۸۲۵ نفر، شهرستان بهار ۹۹۴ نفر، تویسرکان یک هزار و ۳۲ نفر، رزن ۷۹۰ نفر، درگزین ۲۹۱ نفر، فامنین ۳۲۰نفر، کبودراهنگ یک هزار و ۴۶ نفر، ملایر ۳هزار و ۳۸۷ نفر، نهاوند دو هزار و ۳۳۹ نفر، همدان ۷ هزار و ۱۵۷ نفر و خارج از استان ۴۳۶ نفر به این بیماری مبتلا شده‌اند.

طاهری در پایان سخنانش ضمن اینکه از مردم خواست نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی جدی باشند یادآور شد: برگزاری دورهمی‌های خانوادگی باعث افزایش ابتلا به این بیماری می‌شود که مردم باید برای حفظ سلامتی خود و عزیزانشان از این برنامه‌ها پرهیز کنند.

منبع: فارس

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت