وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 19 فروردين 1400 ساعت 08:23   |   کد مطلب: 40880
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر همدان با انتقاد از استاندار که حضور اعضای شورای شهر در جلسه «تصویب طرح جامع شهری» را لازم ندانسته بود گفت: در تصویب طرح جامع شهری باید نظرات کارشناسان دیده شود در صورتی که جلسه اخیر استاندار بدون حضور کارشناسان و صرفا برای تصویب طرح، ترتیب داده شده بود.

نرگس نورالله‌زاده امروز در گفت‌و‌گو با فارس در همدان با اشاره به حواشی ایجاد شده در کارگروه امور زیربنایی با دستورجلسه طرح جامع شهری اظهار کرد: در جلسات کارگروه زیربنایی، رئیس شورای استان، حضور پیدا می‌کند، استاندار در جلسه روز گذشته اعلام کرد اعضای شورای شهر به جلسه دعوت نشدند و حضور آنان ضروری نیست، همین امر باعث شد که بنده جلسه را ترک کنم.

وی با بیان اینکه طبق مواد قانونی رئیس شورا یا نماینده شورای شهر و شهردار می‌توانند در جلسات بررسی طرح جامع شهری حضور یابند گفت: برای کارگروه زیربنایی، از رئیس شورای شهر دعوت شده بود که شخص رئیس و یا نماینده شورا در جلسه حضور به هم رسانند، علاوه بر این دعوتنامه رئیس شورای اسلامی استان نیز به شورای شهر ارسال شده بود.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر همدان با تأکید بر اینکه در این جلسه کارشناسان حضور نداشتند و مباحث مطروحه در جلسات کارشناسی بیان نشده و مفاد آن مغایر با مباحث علمی بود خاطرنشان کرد: یکی از این مباحث غیر کارشناسی الحاق جورقان، سیلوار و حیدره به محدوده شهر همدان است که در جلسات کارشناسی عنوان نشده و در گذشته منتفی تلقی شده بود.

وی صرفنظر کردن از اجرای نظام پهنه‌بندی شهر همدان را دیگر مسأله مهمی دانست که با تأکید استاندار، همین نظام ارتفاعی موجود ملاک عمل قرار گرفته است اظهار کرد: چهار نقطه از جمله جاده دیوین، حیدره و دره مرادبیگ برای سازه بلندمرتبه تعیین شده که این مورد نیز از دید کارشناسان، صحیح نیست.

نورالله‌زاده با بیان اینکه مبحث دیگر طرح جامع شهری نافی نظرات کارشناسان ایجاد رینگ سوم از پست ورزشگاه مفتح و اتصال به شهر جورقان است تصریح کرد: این موارد با مشاور طرح جامع شهری همدان در میان گذاشته شده تا مشاور، پیش‌بینی‌های لازم را انجام و در شورای برنامه‌ریزی مطرح کند.

وی با بیان اینکه به نظر بنده نکات عنوان شده در این جلسه غیر کارشناسی است ادامه داد: در حال حاضر شاهد بی‌نظمی در شهر هستیم و البته نظام سایه‌اندازی سازه‌های بلندمرتبه نسبت به بناهای مجاور نارضایتی ایجاد کرده است.

این عضو شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به اینکه از طرفی اشراف سازه‌های بلند نیز نکته قابل توجهی است که با ایجاد نظام پهنه بندی تا حدودی این مشکلات رفع می‌شد تأکید کرد: فراموش نکنیم در کشور ما جمهوریت در کنار اسلامیت است بدان معنا که مردم در کنار نظام اسلامی قرار گرفتند، اما هنوز برخی از مدیران این موارد را درک نکرده و رعایت نمی‌کنند چراکه جلسه روز گذشته صرفا برای تصویب، ترتیب داده شده است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما