وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 18 فروردين 1400 ساعت 08:56   |   کد مطلب: 40875
دبیر ستاد انتخابات استان همدان گفت: ۶۹۲ نفر طی ۲ روز نخست ثبت نام از داوطلبان به عنوان نامزد انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی روستا در این استان نام نویسی کردند.

به گزارش نافع، "ابوالقاسم الماسی" روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگارما اظهار داشت: روند ثبت نام از داوطلبان شرکت در انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی روستا از هشت صبح ۱۶ فروردینبه صورت همزمان در سراسر کشور آغاز شده است.

وی اضافه کرد: داوطلبان برای ثبت نام در انتخابات شوراهای روستایی می‌توانند به چهار روش "استفاده از نرم‌افزار موبایلی و نسخه ویندوز قابل نصب بر رایانه با دریافت از سایت وزارت کشور، مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت و با مراجعه حضوری به بخشداری‌های محل سکونت خود" اقدام کنند.

مدیرکل دفتر سیاسی انتخابات استانداری همدان گفت: در روز نخست نام نویسی، ۳۲۳ نفر برای انتخابات شوراهای روستایی استان همدان ثبت نام کردند که شامل ۶۸ نفر در شهرستان همدان، ۱۰۳ نفر در ملایر، ۱۶ نفر در نهاوند، ۲۵ نفر در کبودراهنگ، ۱۱ نفر در رزن، سه نفر در درگزین، ۱۱ نفر در شهرستان بهار، ۴۹ نفر در اسدآباد، ۹ نفر در تویسرکان و ۲۸ نفر در فامنین می شوند.

به گفته الماسی، همچنین در روز دوم(دیروز) نیز  ۳۶۹ داوطلب ثبت نام کردند که شامل ۷۶ نفر در شهرستان همدان، ۸۴ نفر در ملایر، ۲۵ نفر در نهاوند، ۴۱ نفر در کبودراهنگ، ۲۶ نفر در رزن، چهار نفر در درگزین، ۳۰ نفر در شهرستان بهار، ۴۴ نفر در اسدآباد، ۲۳ نفر در تویسرکان و ۱۶ نفر در فامنین هستند.

وی با بیان اینکه هشت نفر از این تعداد داوطلب شوراهای روستایی استان همدان زن هستند، تصریح کرد: تنها درصد اندکی از داوطلبان از روش غیرحضوری برای ثبت نام در این دوره از انتخابات استفاده کردند.

دبیر ستاد انتخابات استان همدان گفت که انتخابات شورای اسلامی روستاها در ۹۱۷ روستای استان و ۲ تیره عشایری «جمور» و «ترکاشوند» برای انتخاب ۲ هزار و ۹۶۶ عضو شورا برگزار  می شود.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، میان دوره ای مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، بیست و هشتم خرداد امسال برگزار می شود.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما