وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 17 فروردين 1400 ساعت 18:09   |   کد مطلب: 40873
مدیر شبکه و ارتقای سلامت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان از ازدحام جمعیت در مرکز خدمات جامع سلامت «دیباج» ابراز نگرانی کرد و گفت: افراد به نزدیک‌ترین مرکز محل سکونت خود مراجعه کنند که تمام خدمات آنجا هم ارائه می‌شود.

مرضیه ارجمندیان در گفت‌وگو با خبرنگار ما با بیان اینکه تعداد مراجعات مردم به مرکز خدمات جامع سلامت دیباج افزایش چشمگیری داشته است اظهار کرد: پیک مراجعات سرپایی بیماران مبتلا و مشکوک به کرونا به مرکز خدمات جامع سلامت دیباج بسیار بالاست و پرسنل توانایی انجام تمام خدمات را ندارند.

وی با بیان اینکه افرادی که علائم تنفسی و شک به بیماری کرونا دارند حتما به نزدیک‌ترین مرکز خدمات سلامت محل زندگی خود مراجعه کنند گفت:  مرکز خدمات جامع سلامت دیباج یک سالی است که خدمات ارائه می‌دهد و خدمات آن نیز فرقی با بقیه مراکز ندارند.

مدیر شبکه و ارتقای سلامت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان خاطرنشان کرد: مردم می‌توانند به دیگر مراکز ما هم مراجعه کنند که تست گرفته می‌شود و پزشک هم وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه قرار است طی چند روز آینده داروی آنتی ویروس به تمام مراکز ارسال شود تا مراجعین در یک مرکز ازدحام نداشته باشند چراکه خدمات مرکزی مانند دیباج محدود است و نمی‌تواند پاسخگوی تمام نیازها باشد عنوان کرد: ازدحام جمعیت خطر ابتلای کرونا را به همراه دارد و امکان آلودگی مراجعان وجود خواهد داشت.

ارجمندیان با تاکید به اینکه افراد باید به نزدیک‌ترین مرکز محل سکونت خود مراجعه کنند که در حال حاضر پنج مرکز منتخب در همدان فعال است افزود: مدرس، ولیعصر(عج)، امام حسین(ع)، شهرک مدنی نیز مانند دیباج خدمات ارائه می‌دهند و افراد می‌توانند به این مراکز مراجعه کنند.

وی با اشاره به اینکه در مراکز سلامت تست رپید انجام می‌شود و افراد می‌توانند به نزدیک‌ترین مرکز محل سکونت خود مراجعه کنند و کار انجام گیرد گفت: دیباج خدمات بهتر و بیشتری از سایر مراکز ارائه نمی‌کند و افراد می‌توانند با مراجعه به سایر مراکز سلامت خود را تظمین کنند و ما نیز با آرامش بیشتری بتوانیم خدمات ارائه دهیم.

مدیر شبکه و ارتقای سلامت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به اینکه طی چند روز آینده داروی آنتی ویروس به تمام مراکز ارسال می‌شود که دیگر حتی نیاز به اعزام افراد به بیمارستان‌ها هم وجود ندارد جز در موارد بستری یادآور شد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی بسیار مورد توجه است تا بیماری کرونا کنترل شود.

وی با بیان اینکه افراد اگر شک دارند مبتلا به بیماری کرونا هستند فاصله خود را از دیگر افراد خانواده حفظ کنند افزود: متاسفانه بار مراجعات به بیمارستان‌های استان نسبت به اسفندماه سه برابر شده و این موضوع نگرانی ما را بیشتر می‌کند.

ارجمندیان خاطرنشان کرد: احتمالا اکثر بیماران نیز به نوع جهش یافته و جدید بیماری کرونا مبتلا می‌شوند که قدرت سرایت‌پذیری بالاتری دارد و می‌طلبد افراد بیشتر رعایت کنند.

وی با تاکید به اینکه دورهمی‌ها کنار گذاشته شود و حواسمان به افراد مسن خانواده باشد تا از منزل خارج نشوند افزود: خانم‌های باردار باید بیشتر مراقب خود باشند و مواظب کودکان نیز بود.

مدیر شبکه و ارتقای سلامت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه افراد تنها در مواقع ضروری از منزل خارج شوند و تنها یک بار خرید در طول هفته به بیرون بروند و نه به دفعات مکرر، خواستار توجه به این موضوع شد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما