وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 17 فروردين 1400 ساعت 18:08   |   کد مطلب: 40872
مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر از تخفیف ۴۰ درصدی اقامت در ویلاهای مجموعه توریستی عباس‌‌آباد خبر داد و گفت: طرح تخفیف ویلاهای عباس‌آباد از ۱۵ فروردین آغاز و تا ۲۰ اردیبهشت ادامه دارد.

به گزارش نافع، مهدی مجیدی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: غار علیصدر در شرایط کرونایی ۸۵ درصد کاهش بازدیدکننده و درآمد داشت که این امر در درآمد شرکت تاثیر زیادی داشت در حالی که هزینه‌ها به قوت خود باقی بود.

وی با بیان اینکه ۹۰ درصد توجه شرکت علیصدر باید به روستای علیصدر باشد افزود: با توجه به اینکه خدمتگذاری به مسافران و گردشگران بیشتر از سوی اهالی روستا است بنابراین می‌طلبد بیشترین توجه نیز به این روستا و پرسنل خدوم فعال در غار باشد.

مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر توجه به بهره‌برداران از مجموعه علیصدر را از دیگر موارد مهم برشمرد و گفت: با توجه به اینکه اغلب بهره‌برداران اهل روستای علیصدر هستند اما شکر خدا در زمینه ابتلا به کرونا در سال قبل موارد کمتری داشتیم هر چند طی مدت زمانی که غار تعطیل بود، موارد ابتلا رو به افزایش است.

وی با اشاره به اینکه در روستای علیصدر بیش از ۲۰۰ نفر نیرو فعالیت می‌کنند بیان کرد: طی سال ۹۹ تخفیف‌های قابل توجهی برای بهره‌برداران در نظر گرفته شد به طوری که ۹۰ درصد تخفیف دادیم و ۱۰ درصد دریافتی هم برای جاری و ساری بودن قرارداد بود.

مجیدی با بیان اینکه ۳۰ میلیارد تومان از درآمد ناشی از اجاره اماکن علیصدر کاهش یافت گفت: علیصدر بزرگترین مجموعه گردشگری همدان و غرب کشور است که این تعداد نیرو دارد و با این درآمد دچار خسارت شد.

وی عنوان کرد: در سال‌های غیر کرونایی افتخار بر ۱۵ هزار بازدیدکننده بود اما اکنون چنین بازدیدکننده‌ای نداریم و نباید هم داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر با اشاره به اینکه در ایام باز بودن غار در روزهای کرونایی نیز پروتکل‌ها به خوبی رعایت می‌شد بیان کرد: این امر به گونه‌ای بود که هزینه تامین ماسک برای پرسنل غار و بازدیدکننده‌ها حدود ۵۰ میلیون تومان شد که برای هزینه‌ها کارگاه ماسک راه‌اندازی شد.

 وی با بیان اینکه پرداخت اجاره غار به خزانه دولت از دیگر هزینه‌های غار است گفت: از سال ۸۹ قانون پرداخت اجاره به دولت مصوب شده که تاکنون پرداخت نشده بود اما از سال قبل به ازای هر نفر ۳ هزار تومان اجاره نیز پرداخت می‌کنیم.

مجیدی مجموعه توریستی تفریحی عباس‌آباد را تنها منبع درآمدی شرکت علیصدر از سال قبل دانست و گفت: از سال قبل ویلاهای عباس‌آباد رشد بیشتری در ورودی داشته است زیرا با توجه به اینکه سفر ممنوع بود، مردم بومی همدان نیز این مکان را برای تفریح برگزیدند که تخفیف‌های خوبی نیز داده شد‌.

وی با بیان اینکه از ۱۵ فروردین تا ۲۰ اردیبهشت تخفیفات خوب دیگری در نظر گرفته شده است گفت: طی این مدت ۴۰ درصد تخفیف برای کسانی که بخواهند در ویلاهای عباس‌آباد اقامت کنند، در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر با اشاره به اینکه در زمینه بیمه بیکاری نیز ادارات ذیربط همکاری خوبی داشتند گفت: بیمه بیکاری برای کارگرانی با سابقه ۱۵ سال فعالیت بسیار با ارزش بود و کمک کرد هرچند ۲۰ درصد نیروها نیز در راستای چابک‌سازی اداری بازنشسته شدند. 

وی از رونمایی طرح منطقه ویژه گردشگری علیصدر طی سال جاری خبر داد و افزود: این طرح از سال ۹۸ مطرح شده، سال گذشته مرحله نهایی آن عملی شد و امسال نقشه راه ۲۳۰ هکتار از اراضی علیصدر مشخص می‌شود.

مجیدی در پایان یادآور شد: سال گذشته شرکت علیصدر ۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان درآمد داشت اما ۱۳ میلیارد تومان هزینه کرد و در نهایت سال را با ۸ میلیارد تومان ضرر به پایان رساند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما