وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 17 فروردين 1400 ساعت 07:22   |   کد مطلب: 40861
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان با بیان اینکه اجتماعات مذهبی نیازمند تنظیم پروتکل‌های بهداشتی است گفت: تعطیلی اماکن مذهبی راهکار نیست و باید با تنظیم پروتکل‌ها به عنوان نیاز جامعه مناسک مذهبی را برگزار کنیم.

به گزارش نافع، حجت الاسلام محمدهادی نظیری در گفت‌وگو با خبرنگارما با بیان اینکه آمادگی برگزاری مراسم ایام ماه رمضان را در مکان‌های مذهبی با رعایت‌ کامل پروتکل‌های بهداشتی داریم اظهار کرد: فراهم کردن زمینه برگزاری برنامه‌های مذهبی توسط ستاد کرونای استان  مورد توجه است.

وی با بیان اینکه مسوولان باید به این امر توجه کنند برنامه‌های دینی، حضور در مساجد، نمازهای جماعت و جمعه و برگزاری مناسک مذهبی جزو ضروریات نیازهای جامعه است گفت: متاسفانه رویکردی که ستاد ملی و استانی کرونا در مواجهه با مناسک معنوی و اجتماعات داشتند این نبوده که جزو ضرورت‌ها و نیازهای جامعه باشد و تیم‌های کارشناسی بتوانند بین برگزاری اجتماعات و رعایت دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی به جمع‌بندی برسند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان با بیان اینکه در اصل تیم‌های کارشناسی در این حوزه شکل نمی‌گیرد و ما هم نگران و ناراحتیم گفت: چرا در مواجهه با این مسائل نیروهای دقیق کارشناسی دیده نمی‌شود که مقام معظم رهبری نیز در اولین گفت‌وگوهای خود با ستاد ملی کرونا این مسئله را مطرح کردند که "کسانی بنشینند و برای این موضوعات تصمیم‌گیری کنند که ارزش و جایگاه دعا و مراجعات و اجتماعات دینی را بدانند".

وی با بیان اینکه پیام رهبری نشان می‌دهد مسئله مناسک مذهبی یک ضرورت و نیاز اساسی و مهم جامعه اسلامی است گفت: اگر تیم‌های کارشناسی و  بزرگان ما راهکاری پیدا نکردند که هم بشود مناسک را برگزار کرد و هم دستورالعمل‌های بهداشتی را، آنجاست که همه تابع هستند و می‌پذیرند.

نظیری با اشاره به اینکه متاسفانه در شرایط موجود وارد موج چهارم کرونا شده‌ایم که البته این خیز ارتباطی به برگزاری مناسک مذهبی ندارد گفت: حضور مردم در دورهمی‌ها و مسافرت‌ها باعث این وضعیت شده که باید بهتر مدیریت می‌شد.

وی با اشاره به اینکه تاوان این موج کرونا را نباید اجتماعات دینی پس دهند و این مسئله جامعه را دچار التهاب می‌کند بیان کرد: جامعه این را از ما نمی‌پذیرد و می‌گوید ما که در مساجد و هیات‌ها پروتکل‌ها را رعایت کردیم ثابت کردیم.

نظیری با بیان اینکه چرا وقتی جامعه دچار شرایط حاد قرمز و نارنجی کرونا می‌شود اولین انگشت اشاره روی تعطیلی مساجد و اجتماعات دینی است در صورتی که نباید چنین باشد گفت: باید مناسک مذهبی  را به عنوان نیاز ضروری جامعه ببینیم و تیم‌های کارشناسی برای پیدا کردن راهکارهای معقول به کار گیریم.

وی در پایان خاطرنشان کرد:  این آمادگی را داریم که سختگیرانه‌ترین دستورالعمل‌ها و پروتکل‌ها را در اجتماعات دینی مد نظر قرار دهیم اما اینطور نباشد به سمتی پیش رویم که راسا این مراکز را تعطیل کنیم بلکه برای این اجتماعات باید پروتکل تنظیم شود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما