وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 8 فروردين 1400 ساعت 18:00   |   کد مطلب: 40815
رئیس شبکه بهداشت و درمان نهاوند با اشاره به روند افزایشی مراجعه به مراکز درمانی و مبتلایان به کرونا در این شهرستان، به مردم هشدار داد: وضعیت نهاوند در آستانه قرمز کرونایی است.

به گزارش نافع، «سیامک دانشور» روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: مردم توصیه‌های پزشکان و ستاد کرونا را در روزهای گذشته جدی نگرفتند و با حضور در خیابان‌ها، مراکز خرید، مراسم ختم و عروسی، آرامستان‌ها، میهمانی و مسافرت به گسترش ویروس کرونا دامن زدند.

وی با بیان اینکه آمار درون خانوادگی مبتلایان کرونا در شهرستان نهاوند در روزهای اخیر به شدت روبه افزایش است، گفت: آمار بیماران بخش‌های بستری و سرپایی در بیمارستان و مرکز ۱۶ ساعته کرونا، نشان می‌دهد تعداد مبتلایان کرونا در نهاوند به شدت در حال افزایش است.

دانشور خاطرنشان کرد: نکته مهم و نگران کننده، شیوع درون خانوادگی و مبتلا شدن اعضای یک یا چند خانواده است که در مهمانی‌ها و عید دیدنی‌ها دور هم جمع شده‌اند به طوری‌که در چند روز گذشته بیش از ۱۰ مورد طغیان و ابتلای خانوادگی داشته‌ایم.

او تأکید کرد: رنگ شهرستان بازتاب رفتار و عملکرد همه مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و مراودات اجتماعی است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان نهاوند ادامه داد: اگر در عید دیدنی‌ها و مهمانی‌های بی‌حد و حصر شهروندان تجدیدنظر صورت نگیرد به زودی وضعیت شهرستان به نارنجی و متعاقب آن به قرمز تبدیل خواهد شد.

دانشور، دورهمی‌های خانوادگی را یکی از عوامل عمده افزایش آمار ابتلا به این بیماری ذکر کرد و گفت: طی چند روز گذشته افرادی که به بیمارستان مراجعه و تست آن‌ها مثبت بوده در چند مورد عضو یک خانواده و یا فامیل بودند که این مساله نشان می‌دهد دورهمی‌های نوروزی نقش مهمی در انتقال ویروس کرونا دارد.

وی ضمن هشدار به مردم در خصوص لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، افزود: مردم دید و بازدیدهای ایام عید را محدود کرده و حتما از ماسک استفاده کنند در غیر این صورت این نگرانی وجود دارد که وضعیت شهرستان به یک حالت حاد برسد و شاهد ایجاد محدودیت‌های مجدد باشیم.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما