وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 21 اسفند 1399 ساعت 21:43   |   کد مطلب: 40720
نایب رئیس دوم مجلس با بیان اینکه مجلس در بودجه ۱۴۰۰ از تولید به معنای واقعی حمایت کرده است گفت: نمایندگان در تبصره ۱۸ بیش از ۳۲ هزار میلیارد تومان برای تولید و اشتغال قرار داده‌اند و در بخش محرومیت‌زدایی نیز ۲۰ هزار میلیارد تومان اختصاص داده‌ایم.

به گزارش نافع، علی نیکزاد عصر امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه دشمنان به دنبال القای ناکارآمدی نظام در بین مردم بودند که این رویکرد اخیراً از سوی آنها شدت گرفته بود اظهار کرد: انتصاب فردی دغدغه‌مند در رأس قوه قضائیه و تشکیل مجلسی انقلابی باعث ظهور و بروز اتفاقات خوبی در کشور شد و امیدواری در بین مردم را بالا برد که همین موضوع مسئولیت ما را چندین برابر کرده است.

وی با بیان اینکه رهبری مدال «انقلابی» را به این مجلس اعطا کردند گفت: معتقدم حضور دو گروه جوانان و افرادی که سالها در کشور کارهای سنگین اجرایی انجام داده بودند باعث شد تا افتخار عنوان انقلابی به این مجلس داده شود.

نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امروز در مجلس یازدهم ۱۱ استاندار، ۹ وزیر، چندین سفیر، معاون رییس جمهور و غیره به عنوان نمایندگان مردم انتخاب شده‌اند ادامه داد: علاوه بر آن تعدادی از نمایندگان در این مجلس مشغول خدمت به مردم هستند که سابقه نمایندگی در چهار یا پنج دوره را دارند.

وی با بیان اینکه تمام هم و غم هیئت رئیسه مجلس این است که چطور سربازی رهبر انقلاب و نوکری مردم را کنند گفت: دغدغه ما این است کاری اثرگذار در عرصه بهبود معیشت مردم انجام دهیم.

نیکزاد با اشاره به اینکه هر کمیسیون چند کار مهم را در دستور کار خود قرار داده است بیان کرد: در این راستا کمیسیون امنیت ملی با قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها از منافع و عزت ملت ایران دفاع کرده و به این موضوع افتخار می‌کنیم.

وی گفت: دولت به جای دور زدن قانون اقدام راهبردی لغو تحریم‌ها، باید با استفاده از این ظرفیت جایگاه قوای جمهوری اسلامی را به دشمن نشان می‌داد و از آن برای مقابله با زورگویی‌ غرب و آمریکا استفاده می‌کرد.

تولیدات هفت‌تپه با واگذاری از ۷۰ هزار تن به کمتر از ۴ هزار تن کاهش یافته است

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه نمایندگان مجلس بر این قانون اصرار داریم اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب نیز از اقدام راهبردی لغو تحریم‌ها به عنوان یک قانون خوب یاد کردند و فرمودند دولت باید از آن تبعیت کند.

وی با بیان اینکه در سفرهای استانی خود با بررسی واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی متوجه شدیم که بیت‌المال را به غارت برده‌اند گفت: فردی که کارخانه هفت‌تپه را تملک کرده است، طبق گفته معاونت اطلاعات سپاه ابر کیس ارزی کشور است همان فردی که یک‌میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار گرفت و کاری انجام نداد.

نیکزاد با تأکید بر اینکه مطمئن باشید این فرد به این کارخانه نیز رحم نخواهد کرد ضمن اینکه امروز تولیدات هفت‌تپه از ۷۰ هزار تن به کمتر از ۴ هزار تن کاهش یافته است، گریزی به وضعیت پروژه کشت و صنعت مغان زد و تأکید کرد: امام خمینی(ره) در مقطعی فرمودند اگر این مرکز به درستی اداره شود می‌تواند نیاز کشور را تأمین کند آن وقت برخی چنین مرکزی را به ثمن بخس واگذار کردند.

وی تأکید کرد: در بخش بودجه نیز اگرچه دولت عنوان کرد که وابستگی کشور به نفت را به ۲۳ درصد رسانده است اما در واقعیت با برخی اقدامات دولت در بودجه ۱۴۰۰ این بخش به بیش از ۴۵ درصد می‌رسید.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در خصوص اقدام نمایندگان برای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و بازی دولت در این زمینه عنوان کرد: این ارز برای مردم ارزانی رقم نزد چراکه طبق آمار رسمی تورم کالاهای اساسی بیش از کالاهای غیر اساسی بوده که با ارز آزاد وارد کشور شدند.

وی با بیان اینکه نظر مجلس از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و تعیین نرخ ۱۷۵۰۰ تومان برای ارز، قرار دادن ریال در برابر دلار نبود گفت: مجلس می‌خواست با این اقدام مابه‌التفاوت دو نرخ را به صورت نقدی یا بن کارت به مردم بدهد که محقق نشد.

نیکزاد با بیان اینکه مجلس در بودجه ۱۴۰۰ از تولید به معنای واقعی حمایت کرده است اظهار کرد: نمایندگان در تبصره ۱۸ بیش از ۳۲ هزار میلیارد تومان برای تولید و اشتغال قرار داده‌اند و در بخش محرومیت‌زدایی نیز ۲۰ هزار میلیارد تومان اختصاص داده‌ایم.

وی با تأکید بر لزوم توجه به تفکر انقلابی و مدیریت جهادی گفت: تلاش مجلس برای بهبود معیشت مردم است و باید تمام مدیران و مسوولان با مدیریت جهادی در این مسیر قدم بردارند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما