وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 17 اسفند 1399 ساعت 14:05   |   کد مطلب: 40695
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا گفت: تعداد موارد مثبت ابتلا به کرونا از ابتدای شیوع این ویروس در استان همدان به ۱۰ هزار و ۵۴۸ نفر رسید.

به گزارش نافع، محمد طاهری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: تعداد مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌ها با علائم تنفسی مشکوک به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در همدان ۱۹۰  مورد بوده که از این تعداد ۲۶ مورد در بخش عادی و ۹ نفر در بخش ICU بستری هستند و حال ۲۷ نفر وخیم گزارش شده است.

وی افزود: تعداد موارد مثبت ابتلا از ابتدای بیماری تاکنون ۱۰ هزار و ۵۴۸ مورد، تعداد موارد مثبت جدید هشت مورد بوده و متاسفانه تعداد موارد فوت با ۳ مورد جدید به یک هزار و ۵۳۹ مورد افزایش یافته است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا در رابطه با آمار ابتلا به کرونا در شهرستان‌ها عنوان کرد: در شهرستان اسدآباد ۳۸۰نفر، بهار ۶۲۲ نفر، تویسرکان ۶۷۰ نفر، رزن ۴۵۷ نفر، درگزین ۱۹۹ نفر، فامنین ۱۸۴ نفر، کبودراهنگ ۶۷۳ نفر، ملایر یک‌هزار و ۹۲۱ نفر، نهاوند یک‌هزار و ۱۶۶ نفر، همدان ۳ هزار و ۹۹۷ نفر و خارج از استان ۲۷۹ نفر به این بیماری مبتلا شده‌اند.

وی در پایان سخنانش ضمن اینکه از مردم خواست نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی جدی باشند گفت: برگزاری دورهمی‌های خانوادگی و حضور در تجمع باعث افزایش ابتلا به این بیماری می‌شود که مردم باید برای حفظ سلامتی خود و عزیزانشان از این برنامه‌ها پرهیز کنند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما