وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 17 اسفند 1399 ساعت 13:58   |   کد مطلب: 40693
نهال یادبود شهدای مدافع سلامت استان همدان روز یکشنبه و همزمان با گرامیداشت هفته منابع طبیعی در آیینی با حضور معاون استاندار و جمعی از مسئولان محلی در محوطه بیمارستان بعثت غرس شد.

به گزارش نافع، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان در آیین بر ترویج فرهنگ کاشت نهال و درختکاری برای حفاظت از منابع طبیعی تاکید کرد و گفت: موضوع منابع طبیعی، درخت و کشاورزی بسیار حیاتی و مهم است و حفظ منابع طبیعی به‌عنوان سرمایه‌ای ارزشمند باید مورد توجه همگان باشد.

«ظاهر پورمجاهد» اظهار داشت: مشارکت و همکاری مردم با مسئولان در زمینهٔ حفظ و احیای منابع طبیعی یک ضرورت است و حفاظت از انفال باید به یک دغدغه عمومی تبدیل شود.

وی با تأکید بر ضرورت گسترش و نهادینه کردن فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی و توسعه فضای سبز، اظهار داشت: منابع طبیعی نظیر جنگل‌ها و مراتع از مصادیق بارز و آشکار نعمات الهی و مواهب خدادادی هستند، بنابراین وظیفه حفظ، احیا و آبادانی این منابع بر عهده آحاد مردم و مسئولان است. 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان افزود: کاشت یک میلیون اصله نهال در استان همدان همزمات با هفته گرامیداشت منابع طبیعی اقدامی مهم و ارزشمند است چراکه اجرای این برنامه های ترویجی و فرهنگی نقش موثری در تقویت و نهادینه شدن فرهنگ درختکاری و مسوولیت پذیری اجتماعی برای حفاظت از منابع طبیعی دارد.

پورمجاهد افزود: سنت حسنه کاشت نهال به منظور گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافعان سلامت نیز به عنوان اقدامی برای ارزش گذاری فرهنگ ایثار و خدمت، نشانه قدرشناسی عموم مردم از تلاش شبانه روزی و فداکاری کادر درمان برای حفظ بهداشت و سلامت عمومی جامعه و همچنین ماندگاری خدمت و ایثار این عزیزان خواهد شد.

مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان همدان نیز دراین آیین گفت: سومین روز هفته منابع طبیعی با عنوان «منابع طبیعی، فرهنگ و رسانه» نامگذاری شده ، بنابراین به پاس گرامیداشت یاد وخاطره شهدای رسانه و ۲ شهیده مدافع سلامت استان همدان، چندین اصله درخت در محوطه بیمارستان‌ بعثت کاشته شد.

«اسفندیار خزائی»، کاشت نهال به یاد شهدا را احیا کننده فرهنگ ایثار و شهادت دانست و افزود: همچنان که کادر درمان در راه مبارزه با بیماری کرونا از جان خود برای حفظ سلامتی مردم گذشتند ما نیز مکلفیم در حفظ و حراست از منابع طبیعی شبانه روز تلاش کنیم.

۱۵ تا ۲۲ اسفند هفته گرامیداشت منابع طبیعی نامگذاری شده که برای گرامیداشت این هفته و ترویج فرهنگ درختکاری و حفظ منابع طبیعی، یک میلیون اصله نهال در مناطق مختلف استان همدان غرس می شود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما