وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 17 اسفند 1399 ساعت 13:56   |   کد مطلب: 40692
مدیرکل مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری همدان برگزاری انتخابات قانونمند را یک اصل مهم برشمرد و گفت: جلسات کمیته حقوقی ستاد انتخابات استان به صورت هر دو هفته یکبار و در ایام نزدیک به انتخابات به صورت هفتگی برگزار خواهد شد.

به گزارش نافع، احسان شهابی  در اولین جلسه کمیته امور حقوقی ستاد انتخابات استان به ریاست مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری بر رعایت و اجرای کامل قانون و شاخص های ابلاغی برای کمیته حقوقی از سوی ستاد انتخابات کشور تاکید کرد.

وی به تبیین ۶ شاخص ارزیابی کمیته حقوقی ستاد انتخابات استانداری‌ها و فرمانداری‌های سراسر کشور ابلاغی از سوی ستاد انتخابات کشور پرداخت و گفت: بر اساس این شاخص ها حمایت و معاضدت حقوقی از مجریان انتخابات، ارائه آموزش های حقوقی و تخصصی در رابطه با قوانین و مقررات انتخابات به مجریان و دست‌اندرکاران انتخابات وظیفه اصلی کمیته حقوقی ستاد انتخابات است.

مدیرکل مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری همدان نحوه رسیدگی به شکایات و تعیین تکلیف آنها، تشکیل، جمع آوری و نگهداری پرونده داوطلبان برای طرح دعوی و یا دفاع در مراجع قضایی، نحوه رسیدگی به اعتراض‌ها و رعایت موارد مذکور در قانون از طرف هیأت‌های اجرایی، مستندسازی در روز رای‌گیری از نظر تخلفات و شکایات و رعایت قانون را دیگر وظیفه اصلی این کمیته عنوان کرد.

وی با بیان اینکه انجام این فرآیندها منوط به تسلط اعضای کمیته بر مفاد قانون است افزود: مستندسازی شاخص‌های ارزیابی عملکرد کمیته حقوقی ستاد انتخابات در سه بازه زمانی قبل، حین و پس از برگزاری انتخابات از سوی اعضا انجام شود و اعضای کمیته ضمن ارتباط با ستاد انتخابات شهرستان ها، ابهامات، مسائل و مشکلات حقوقی را رصد و نسبت به رفع آنها اقدام کنند.

شهابی گفت: جلسات کمیته حقوقی ستاد انتخابات استان به صورت هر دو هفته یکبار و در ایام نزدیک به انتخابات به صورت هفتگی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما