وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 13 اسفند 1399 ساعت 07:38   |   کد مطلب: 40669
نماینده مردم تویسرکان در مجلس پیگیری تغییر سهمیه کنکور آموزش و پرورش تویسرکان از منطقه 2 به سه را وظیفه آموزش و پرورش دانست که رئیس این اداره نیز با بیان اینکه تحقق این امر دشوار است گفت: تویسرکان به دلیل پیشرفت‌های که داشته‌، از شاخصه‌های که کمک به تغییر منطقه سهمیه می‌کند، عبور کرده است.

به گزارش نافع، سوژه «سهمیه کنکور تویسرکان از منطقه 2 به 3 تغییر کند» خواسته مردم در فارس من است که در این خصوص با مسوولان به گفت‌وگو پرداختیم.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه بنده در اوایل پذیرش مسئولیت به عنوان نماینده، موضوع تغییر سهمیه کنکور را به منظور بهره‌مندی دانش‌آموزان تویسرکان از مزیت‌های منطقه ۳ پیگیری کردم، اظهار کرد: برهمین اساس جلسه‌ای با دکتر خدایی معاون رئیس سازمان سنجش با حضور رئیس آموزش و پرورش تویسرکان برگزار شد.

محمدمهدی مفتح با بیان اینکه برای این جابجایی یکسری شاخص‌ها باید وجود داشته باشد که در جلسه با معاون سازمان سنجش مقرر شد رئیس آموزش و پرورش شاخصه‌های متناسب را بررسی، تنظیم و تایید کند تاکید کرد: در حقیقت مقدمات ایجاد این بستر با آموزش و پرورش است.

رئیس آموزش و پرورش تویسرکان نیز در توضیح این سوال که آیا بسترهای لازم برای تغییر منطقه سهمیه کنکور فراهم شده است اظهار کرد: یکی از اهداف بنده همزمان با پذیرش مسئولیت آموزش و پرورش این بود که شهرستان تویسرکان در کنکور سراسری از منطقه ۲ به منطقه ۳ تبدیل شود.

جواد اسدبیگی با اشاره به طرح موضوع تغییر سهمیه تویسرکان در کنکور از منطقه ۲ به ۳ با نماینده مردم تویسرکان در مجلس و در شورای آموزش و پرورش افزود: پیگیری‌ها منجر به برگزاری جلسه‌ای با معاون سازمان سنجش با هماهنگی نماینده مردم در خانه ملت شد.

وی با اشاره به اینکه حدود ۱۵ الی ۲۰ ساله که سهمیه تویسرکان در کنکور منطقه ۲ است خاطرنشان کرد: سهمیه کنکور تویسرکان در گذشته منطقه ۳ بوده و اینکه چه سالی بوده به یاد ندارم؛ اما در زمان آغاز مسئولیتم سهمیه تویسرکان در کنکور منطقه ۲ بود.

رئیس آموزش و پرورش شهر تویسرکان با بیان اینکه رقابت در شرایط سهمیه منطقه ۳ در کنکور در اذهان کنکوری‌ها بهتر است اظهار کرد: طبق توضیحات معاون سازمان سنجش این موضوع تنها مربوط به سازمان سنجش نیست؛ بلکه تقسیمات کشوری و شاخصه‌های توسعه یافتگی در این تغییر در نظر گرفته می‌شود.

وی از برخی شاخصه‌های توسعه یافتگی به عنوان نمونه در بحث آموزشی را تعداد معلم به دانش‌آموز، جمعیت دانش‌آموزی شهری به روستایی، تا حدودی امکانات و فضاهای آموزشی و... برشمرد و اضافه کرد: جمعیت دانش‌آموزی شهری تویسرکان نسبت به روستایی آن خیلی بالاست.

اسدبیگی معیارهایی نظیر سطح سواد معلمان، تعداد معلمان به دانش‌آموزان، کیفیت و فضای آموزشی، تجهیزات آموزشی و تقسیمات کشوری در تصمیم‌گیری‌ها برای سهمیه بندی کنکور موثر است بیان کرد: شهر تویسرکان طبق نظر تصمیم گیرندگان منطقه محروم نیست.

رئیس آموزش و پرورش شهر تویسرکان تعداد دانش‌آموزان آموزش و پرورش تویسرکان که شامل«شهرهای تویسرکان، سرکان و روستاهای بخش مرکزی است» را بیش از ۱۳ هزار و ۴۰۰ دانش‌آموز اعلام کرد و گفت: سطح کیفیت و عدالت آموزشی در آموزش و پرورش تویسرکان قابل قبول است.

 وی با اشاره به رشد بسیار خوب تویسرکان در بحث پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان اضافه کرد: مدرسه دختران تیزهوشان تویسرکان سال گذشته در بحث معدل نمرات نهایی رتبه نخست استان همدان را از آن خود کرد.

اسدبیگی با بیان اینکه زمان پذیرش مسئولیت مدیریت آموزش و پرورش، قبولی رشته پزشکی نهایت چهار نفر بود خاطرنشان کرد: براساس به کارگیری تدابیر لازم طی هفت سال اخیر میانگین قبولی در رشته پزشکی دانش‌آموزان تویسرکان در کنکور سه برابر شده است.

وی در بحث فضای آموزشی با بیان اینکه با احداث ۱۰ کلاس در پنج روستا تا چندین سال آینده آموزش و پرورش بخش مرکزی این شهرستان به هیچ فضای آموزشی نیاز ندارد بیان کرد: فضای مازاد آموزشی در سطح شهر نداریم؛ اما در روستاهای بخش مرکزی فضای آموزشی مازاد که قبلا ساخته شده داریم که برای ایجاد کارآفرینی و اشتغالزایی و تولید در اجاره بخش خصوصی قرار دارد.

رئیس آموزش و پرورش تویسرکان با اشاره به کم بودن تعداد معلمان غیر تخصصی، کاهش ساعت اضافه کار نسبت به شهرهای دیگر، سطح بالای سواد معلمان و ارزیابی خوب امکانات آموزشی در آموزش و پرورش تویسرکان تصریح کرد: ما از حیث کیفیت و عدالت آموزشی به عنوان اجزای از شاخص‌های مورد نظر نسبت به سال‌های گذشته باید گفت صد درصد ارتقا پیدا کردیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تغییر منطقه ۲ به ۳ در سهمیه کنکور تویسرکان امکانپذیر است؟ تصریح کرد: تحقق تغییر سهمیه کنکور آموزش و پرورش تویسرکان که «شهر‌های تویسرکان و سرکان و روستاهای بخش مرکزی » را در برمی‌گیرد، بسیار دشوار است چراکه تویسرکان به دلیل پیشرفت‌های که داشته‌، از شاخصه‌های که کمک به تغییر منطقه سهمیه می‌کند، عبور کرده است.

رئیس آموزش و پرورش بخش قلقل‌رود شهرستان تویسرکان نیز در این خصوص با اشاره به اینکه سهمیه کنکور در بخش قلقل‌رود تویسرکان منطقه ۳ است اظهار کرد: حدود ۳ هزار ۹۰۰ نفر دانش‌آموز در منطقه قلقل‌رود در حال تحصیل هستند.

هومن بصیری با بیان اینکه دانش‌آموزان این منطقه بیشتر در رشته‌های انسانی در کنکور دارای جایگاه خوبی هستند افزود: در بحث فضای آموزشی در مقاطع دبیرستان و متوسطه مشکلی نداریم اما در مقطع ابتدایی خیلی از روستاها به دلیل جمعیت کم ساکن در روستا و تعداد کم دانش‌آموز در کانکس آموزش می‌بینند البته این موضوع را در سفر معاون وزیر آموزش و پرورش به تویسرکان با ایشان مطرح کردم.

وی نیروی انسانی مشغول به تدریس در این منطقه را خوب ارزیابی کرد و گفت: اما نیاز اکنون آموزش و پرورش بخش قلقل‌رود تجهیزات آموزشی در مدارس است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما