وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 12 اسفند 1399 ساعت 14:31   |   کد مطلب: 40668
مراسم بزرگداشت شهید احمد برقعی، شهید شاخص همدان در سال ۹۹ به همت پایگاه مقاومت شهید یوسفی و هیئت محبین المهدی(عج) مسجد مهدیه همدان برگزار می‌شود.

به گزارش نافع، مراسم بزرگداشت شهید احمد برقعی، شهید شاخص همدان در سال 99 به همت  پایگاه مقاومت شهید یوسفی و هیئت محبین المهدی(عج) مسجد مهدیه همدان در قالب برنامه "آبروی محله " سه شنبه 12 اسفندماه  ساعت 16 در خیابان مهدیه، کوچه مهدیه با حضور خانواده معظم شهید و جمعی از اقشار مختلف مردم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

امسال شهید سید احمد برقعی از شهدای بسیجی لشگر 32 انصارالحسین (ع) استان همدان، به عنوان شهید شاخص شهرستان همدان انتخاب شد. سید احمد برقعی در سال 1343 یعنی همان سالی که امام در جواب مزدوران شاه که از ایشان می خواستند یارانش را معرفی کند فرموده بود " پیروان من در دامن مادرانشان هستند " ، به دنیا آمد و او به حق یاور امام زمان خویش شد چرا که فردی که هم از جانب پدر و هم مادر فرزند ائمه اطهار(ع) است به یاری ِ دین اولی است و به شهادت سزاوارتر .

تحصیلات خود را در مدرسه راهنمایی ظفر که مقارن با تظاهرات خیابانی انقلاب و متعاقبا پیروزی نهضت اسلامی بود و تحصیلات دوران متوسطه را در دبیرستان شریعتی گذراند .

سید احمد مدتی تصّدی کتابخانه مهدیه همدان را پذیرفت و در آن جا سعی زیادی در نظم دادن و ترتیب امور کتابخانه کرد. در دبیرستان نیز در انجمن اسلامی فعالیت می‌کرد و در اوج فعالیت منافقین ، که انجمن اسلامی یعنی نماینده انقلاب در مدارس بسیار مورد حمله قرار می گرفت ، هیچگاه از سنگر انجمن اسلامی و وظایف آن کنار نرفت .

  جبهه ، دانشگاه سازندگی  

او هنوز دیپلم را نگرفته بود ولی بارها راهی دیار عاشقان  سرزمین جهاد و کسب رضای الهی شد . از این هنگام ، شخصیت او دگرگون شد . " او در جبهه خود را یافت ".

او در مصاف مستقیم با کفر جهانی  در عملیات‌هایی مانند  والفجر2 ، حاجی عمران ، والفجر پنج ، چنگوله ، ادامه خیبر ، مجنون و والفجر هشت – فاو شرکت کرد.

در مناطق دیگری نیز همواره با پرکارترین و پر مسئولیت ترین واحد یعنی یعنی اطلاعات عملیات ، بارها به قلب دشمن وارد و با کسب اخبار جبهه مقابل مقدمات حملات را فراهم می آورد که یکی از این مناطق در حال حاضر به منطقه کربلای پنج مشهور است .

از علاقه وافر او به جبهه همین بس که بگوییم در سال آخر تحصیل خود که همگان در فکر دانشگاهند او در جبهه بود و نهایتا تحصیل خود را در جبهه به اتمام رسانید و بعد از اتمام تحصیل نیز با وجود معاف شدن از سربازی به دلیل بیماری ، باز تا آن هنگام که در بهمن 1364 وارد دانشگاه شهادت شد، جبهه را رها نکرد .

  ارتباطات اجتماعی  

او در کار روزانه خود بخشی را به ملاقات دوستان می پرداخت . او به واقع در نگهداشتن دوستان عجزی نشان نمی داد . البته دوستان او منحصر به هم‌سن و سالان نبودند بلکه به طور مستمر به خدمت بعضی از بزرگان شهر می رسید و از محضرشان استفاده می‌کرد .

  ارتباطات و حالات معنوی  

از خصوصیات بارز و التزام او می‌توان به شرکت در نماز جمعه ، زیارت شهیدان ، احترام به علمای اسلام ، دعای کمیل ، روضه و مصیبت اهل بیت"ع" اشاره کرد، موضوعاتی که قسمت اعظم وقت خود را به آنها اختصاص می‌داد .

 سرانجام این بسیجی مخلص در سال 1364 درعملیات والفجر8 شرکت کرده و در منطقه فاو به درجه شهادت نائل آمد. سال‌ها پیکر او در منطقه بر جای مانده بود تا در یک عملیات تفحص بدن او شناسایی و به وطن بازگشت و مزار او در گلزار شهدای شهرستان همدان واقع شده است.

  قسمتی از وصیتنامه شهید «سیداحمد برقعی»:  

«خدایا چشم امیدم به توست امیدوارم هیچ گاه از یاد توغافل نشوم، دعای شب و روزم این است که درعملم اخلاص باشد و بتوانم لحظه لحظه عمرم را از ریا پاک کنم. ای برادران، دوستان و عزیزان شما را شدیداً به رعایت اصول امربه معروف و نهی ازمنکر توصیه می‌کنم. خدایا به مهدی‌ات بگو که بندگانت مخلص اویند و منتظرتکیه دادن او به دیوار کعبه به علی(ع) بگو امت اسلامی ما دیگر امام خود را حتی یک لحظه چون تو خانه نشین نخواهد کرد؛ به حسین (ع) بگو یارانت می‌آیند و مشتاق دیدن روی صاحبخانه‌اند.».

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما