وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 12 اسفند 1399 ساعت 14:25   |   کد مطلب: 40665
۳۰ زندانی جرائم عمد استان همدان که زمان حبس آنها تمام شده اما به علت بدهی مالی در زندان به سر می بردند با کمک ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) و در آیینی با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان آزاد شدند.

به گزارش نافع، دادستان عمومی انقلاب مرکز استان همدان در این آیین گفت: این دومین برنامه آزادی زندانیان در یک هفته گذشته است و در جلسه گذشته چند تن از زندانیان جرائم غیرعمد با کمک ستاد دیه استان و خیران نیک اندیش آزاد شدند.

حسن خانجانی افزود: در این نوبت نیز با اقدام موثر، انقلابی و جهادی ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) ۳۰ تن از زندانیان جرائم عمد این استان به آغوش خانواده بازگشتند.

وی اضافه کرد: ستاد دیه پیگیر آزادی محکومان مالی غیرعمد بوده اما افرادی که از روی سهل انگاری و اشتباه جرم عمدی را مرتکب و راهی زندان شده بودند هیچ گونه راه حمایتی از آنها وجود نداشت که ستاد اجرایی فرمان امام به حمایت از این افراد پرداخته و زمینه آزادی آنان را فراهم کرد. 

 دادستان عمومی انقلاب شهرستان همدان اظهار داشت: هر چند تحمل حبس موجب ندامت و اصلاح شماری از زندانیان و شناسایی آنها از سوی زندانیان و دستگاه قضایی شده بود اما به علت نبود راهی برای آزادی، آنها به علت بدهی جزئی در زندان می ماندند.

خانجانی ادامه داد: حضور این افراد در زندان موجب بروز آسیب و تهدیدهایی برای خانواده هایشان شده بود بنابراین فراهم کردن زمینه آزادی این افراد ضروری به نظر می رسید.

وی تاکید کرد: برای آزادی زندانیان باید گروه ها و سازمان های مردم نهاد راه اندازی شود تا تنها وابسته به ستاد دیه برای آزادی زندانیان نباشیم بنابراین درخواست می شود فعالان اجتماعی و خیریه ها در این حوزه سرمایه گذاری کنند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان همدان گفت: ظرفیت موجود در انجمن حمایت از زندانیان مطلوب بوده که باید برای بهره گیری از این ظرفیت حمایت های مادی لازم صورت گیرد تا بتواند علاوه بر زندانی از خانواده های آسیب پذیر نیز حمایت کند.

خانجانی خواستار ایجاد درآمد پایدار برای انجمن حمایت از زندانیان شد و افزود: در این راستا واحدهای تولیدی و کارخانه هایی خریداری شد تا علاوه بر اشتغال زندانیان در این واحدها بتوان از محل درآمد آنها برای آزادی زندانیان و حمایت مالی از خانواده هایشان کاری کرد.

وی تاکید کرد: هدف از زندانی کردن مجرمان تنها سلب آزادی نیست بلکه اصلاح زندانی و بازگشت آن به دامن جامعه است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما