وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 11 اسفند 1399 ساعت 08:01   |   کد مطلب: 40654
نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: اگر کشور ما امروز در مقابل دنیای استکبار ایستاده به خاطر زحمات بانوان این کشور است که توانستند زنانی همچون دباغ‌ها و مردانی همچون سردار سلیمانی‌ها را تربیت کنند.

به گزارش نافع، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی  در برنامه یادواره زنان شهید، جانباز و آزاده و نکوداشت ۳۵۷ شهید و ۲۴۷ جانباز زن استان با بیان اینکه در گفتمان تمدن غرب نگاه به زن ابزاری است  اظهار کرد: اگر دفاع از حقوق زن و آزادی آنها و توجه به حقوق بشر توسط غرب مطرح می‌شود، باج‌طلبانه است.

وی با تشریح نگاه اسلام نسبت به بانوان اضافه کرد: امروز باید دیدگاه امام خمینی(ره) را به عنوان نماینده گفتمان اسلام نسبت به بانوان بازخوانی و مطالعه کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با اشاره به توجه امام(ره) به تحصیل بانوان و تجهیز آنها به فضائل اخلاقی و حضور در میدان‌ها و عرصه‌های مختلف جامعه افزود: امروز بانوان جمعیت زیادی از نخبگان کشور را تشکیل می‌دهند که باید به این مهم توجه کرد.

وی با اشاره به اظهارات برخی‌ مبنی بر اینکه جمهوری اسلامی برای ورود زنان در اجتماع زمینه را فراهم نکرده است، آن را بی‌اساس خواند و گفت: این ادعا با واقعیت‌های اجتماعی‌ ما در دنیای واقعی تضاد دارد.

شعبانی وجود شهدا و جانبازان زن در طول ۴۰ سال گذشته را بیانگر حضور اجتماعی بانوان دانست و  گفت: این بزرگواران حق بزرگی بر گردن ما دارند چرا که با ایستادگی، عزت را برای ما رقم زدند.

وی با بیان اینکه در مکتب حضرت زینب (س) گفتمان بر اساس اقتدار و عملکرد مبتنی بر استقامت است گفت: رفتار زینب کبری(س) در مقابل زیاده‌خواهی دشمنان گزاره عقلی و مبتنی بر شریعت است.

نماینده ولی فقیه در استان همدان افزود : اگر کشور ما امروز در مقابل دنیای استکبار ایستاده به خاطر  زحمات بانوان این کشور است که توانستند زنانی همچون دباغ‌ها و مردانی همچون سردار سلیمانی‌ها را تربیت کنند.

وی با اشاره به تلاش دشمن در فضای مجازی و رسانه‌ها برای الگوسازی برای بانوان این مرز و بوم گفت: این در حالی است که ما در همین شهر فردی مانند خواهردباغ را داریم که نخستین فرمانده سپاه بود، زنی که با وجود او هیچ کس نمی‌تواند بگوید در فعالیت‌های خودم محدودیت دارم چون زن هستم.

شعبانی گفت: زنان باید در عین حفظ کرامت، جایگاه خود را در اسلام درک کنند و به ارزش‌های والای خود توجه داشته باشند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما