وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 11 اسفند 1399 ساعت 08:00   |   کد مطلب: 40653
رئیس پلیس آگاهی استان همدان از انهدام باند جعل صدور معاینه فنی خودرو و دستگیری جاعل و همدستان وی خبر داد.

به گزارش نافع، علی اسدبیگی  در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در پی اعلام مرکز تعویض پلاک استان، مبنی بر عدم وجود سابقه معاینه فنی در سیستم تعویض پلاک، خودروهای مدل پایین دارای کارت معاینه فنی مراجعه‌کننده به این مرکز، مراتب به صورت ویژه در دستور کار کاراگاهان مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی گفت: مالکان خودروها به پلیس آگاهی احضار و از آنها تحقیق به عمل آمد که با اعتراف به استفاده از سند مجعول اعلام داشتند سه نفر با هویت‌های معلوم با دریافت ۲۵۰ هزار تومان اقدام به تهیه معاینه فنی برای آنان کرده‌اند.

رئیس پلیس آگاهی استان همدان افزود: پس از اخذ اظهارات استفاده‌کنندگان اسناد مجعول و جمع‌آوری ادله و مستندات در نهایت سه نفر متهم در یک عملیات منسجم و ضربتی دستگیر شدند و برای انجام تحقیقات به پلیس آگاهی استان انتقال یافتند.

وی با اشاره به اعتراف متهمان به جرم خود گفت: آنها عنوان کردند شخص ناشناس با ما تماس گرفته و اعلام کرده معاینه فنی را جعل می‌کنند و از ما خواست تا رابط او در همدان شویم که ما هم قبول کردیم.

اسدبیگی افزود: در نهایت پس از انجام اقدامات پیچیده پلیسی، مخفیگاه جاعل در یکی از شهرهای مرکزی کشور شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه او به همراه دو زن که از همکاران او بودند دستگیر و به پلیس آگاهی همدان ارجاع شدند.

وی با اشاره به اعتراف متهمان مبنی بر جعل اسناد معاینه فنی و ارسال به سایر استان‌ها بیان داشت: هر ۶ متهم با قرار صادره از طریق مرجع قضایی روانه زندان مرکزی همدان شدند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما