وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 5 اسفند 1399 ساعت 14:15   |   کد مطلب: 40632
رئیس بازرسی اتاق اصناف استان:
بازار همدان تعطیل نمی‌شود
رئیس بازرسی اتاق اصناف استان همدان درباره شایعه تعطیلی بازار همدان از نیمه اسفندماه گفت: تا زمانی که ستاد کروناویروس درباره تعطیلی بازار تصمیمی اتخاذ نکند، بازار به هیچ عنوان تعطیل نخواهد شد

مصطفی باقری در گفت‌وگو باخبرنگارما، اظهار کرد: ستاد کرونا براساس رنگ بندی استان نسبت به تعطیلی مشاغل گروه یک، دو، سه و چهار تصمیم‌گیری خواهد کرد که تاکنون هیچ مصوبه‌ جدیدی مبنی بر تعطیلی بازار و گروه‌های شغلی صادر نشده است.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای اسفندماه تیم‌های بازرسی اصناف بعدازظهرها هم به طور مستمر در سطح شهر مستقر هستند، تصریح کرد: ۳۰ هزار واحد صنفی در همدان فعالیت می‌کنند که بازرسی این تعداد واحد صنفی با تیم‌های بازرسی ما محدود است بنابراین اگر مردم شکایات خود را به واحد بازرسی اصناف ارسال کنند می‌توانیم بازرسی دقیقی از واحدهای صنفی داشته باشیم.

باقری با بیان اینکه شهروندان با استفاده از چهار راه ارتباطی با بازرسی اتاق اصناف می‌توانند شکایات خود را مطرح کنند، ادامه داد: مردم از طریق سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۲۴، تلفن ۳۲۵۲۰۳۵۶، اپلیکیشن امیران-اصناف و مردم ایران و همچنین به صورت حضوری در واحد شکایات اتاق اصناف می‌توانند گزارشات و شکایات خود را مطرح کنند.

رئیس بازرسی اتاق اصناف استان همدان در ادامه اضافه کرد: روزانه ۲۰ تا ۳۰ شکایت به واحد شکایات اتاق اصناف همدان ارسال می‌شود که برخی منجر به دریافت رضایت شاکی و برخی نیز منجر به جریمه واحد صنفی می‌شود.

وی با بیان اینکه در بهمن ماه امسال بیش از ۳۶۰۰ بازرسی از صنوف همدان صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: در ماه گذشته حدود ۲۰۰ پرونده تخلف واحدهای صنفی به اداره کل تعزیرات حکومتی استان همدان ارسال شده است.

باقری بیشترین تخلف را عدم درج قیمت و گرانفروشی دانست و تصریح کرد: عدم درج قیمت، گرانفروشی، عدم صدور صورتحساب و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی از عمده تخلفات واحدهای صنفی همدان بوده است.

رئیس بازرسی اتاق اصناف استان همدان درباره تداخل صنفی در ایام پایانی سال، تأکید کرد: تداخل شغلی یکی از تخلفات اصناف به شمار می‌رود که معمولاً در ایام پایانی سال رخ می‌دهد و فعلاً چنین تخلفی در سطح بازار همدان دیده نشده است.

باقری در پایان یادآور شد: واحدهای صنفی باید براساس پروانه صنفی و در همان رسته شغلی فعالیت داشته باشند و در صورتی که فعالیتی غیر از رسته خود داشته باشند، تداخل شغلی محسوب شده و به تعزیرات معرفی می‌شوند.

به گزارش ایسنا، روز شنبه ۲ اسفندماه رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا در ستاد استانی کروناویرس همدان اعلام کرد: با توجه به قرار گرفتن در ماه پایانی سال شاهد افزایش پرشمار مردم در بازار هستیم که درخواست می شود نسبت به کنترل بازار اقدام شود. 

انتهای پیام

دیدگاه شما