وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 4 اسفند 1399 ساعت 13:33   |   کد مطلب: 40623
معاون صنایع‌دستی میراث فرهنگی همدان با بیان اینکه کرونا به صنایع‌دستی همدان خسارت ۲۰ میلیارد تومانی وارد کرد گفت: هیچ کارگاه صنایع‌دستی تعطیل نیست اما با تعداد نیروی کمی فعالیت می‌کنند.

به گزارش نافع، هاشم مظاهری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ما با بیان اینکه کارگاه‌های صنایع‌دستی در حال حاضر فعال هستند اظهار کرد: کارگاه‌های صنایع‌دستی در ایام شیوع کرونا تعطیل نشدند اما از تعداد کارگران کارگاه کاسته شد و با حداقل نیرو کار می‌کنند.

وی با بیان اینکه کرونا به کارگاه‌های صنایع‌دستی خسارت ۲۰ میلیارد تومانی تحمیل کرد گفت: این میزان خسارت در بخش تولید و فروش صنایع‌دستی بود که امیدواریم به رونق آن طی سال‌های آینده جبران شود.

معاون صنایع‌دستی میراث فرهنگی همدان تصریح کرد: به منظور جبران خسارات ناشی از صنایع‌دستی علاوه بر اعطای تسهیلات، نمایشگاه‌های مجازی و حضوری برای هنرمندان در نظر گرفته شد تا بتوانند بازار خود را بدست آورند.

وی با بیان اینکه صنایع‌دستی همدان در چهاردهمین نمایشگاه گردشگری نیز به معرض نمایش گذاشته می‌شود افزود: در این نمایشگاه دو رشته صنایع‌دستی سفال و چرم همدان به بازدیدکنندگان معرفی خواهد شد.

مظاهری در پاسخ به اینکه برای ایام نوروز نمایشگاه یا فروشگاه صنایع‌دستی پیش‌بینی شده است یا نه؛ عنوان کرد: هنوز تصمیمی مبنی بر برگزاری نمایشگاه صنایع‌دستی در ایام نوروز ۱۴۰۰ گرفته نشده زیرا باید این موضوع مطابق دستورالعمل ستاد ملی و استانی کرونا باشد.

منبع:فارس

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما