وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 1 اسفند 1399 ساعت 17:40   |   کد مطلب: 40605
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر همدان با بیان اینکه هلال احمر روز پرکاری را پشت سر گذاشت گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته امداد رسانی به ۳۹۱ نفر و ۷۵ خودروی سبک و سنگین انجام شده است.

به گزارش نافع، حمید عرفی‌یگانه ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه هلال احمر همدان امروز روز پرکاری داشت اظهار کرد: امدادرسانی به ۳۹۱ مورد به صورت انفرادی و ۹۸ مورد در قالب خانوار و رهاسازی ۷۵ خودروی سواری و یک دستگاه اتوبوس از جمله خدماتی است که از سوی هلال احمر انجام شد.

وی با اشاره به امدادرسانی در برف و کولاک طی ۲۴ ساعت گذشته در استان یادآور شد: در پی بارش سنگین برف، هلال احمر طی گشت‌زنی در محور همدان به ملایر حوالی گردنه زاغه متوجه شکستگی تیرهای چراغ برق و افتادن سیم‌های برق در عرض جاده شدند که باعث شده بود یک دستگاه اتوبوس با کابل‌های برق برخورد کرده و منجر به مسدود شدن جاده و آسیب دیدگی اتوبوس شود‌.

معاون امداد و نجات هلال احمر استان همدان خاطرنشان کرد: هلال احمر که تمام مدت امروز را به صورت میدانی در محورهای مواصلاتی استان حضور داشت با نجاتگران همراه ضمن حضور بهنگام و پیشگیری از برق گرفتگی مسافران، به تردد خودروها کمک کرد و بازگشایی مسیر و روان‌سازی تردد خودروهای سبک و سنگین نیز انجام داد.

وی ادامه داد: همچنین طی هماهنگی هلال احمر با اداره برق و پلیس راه محور مربوطه اتوبوس دیگری جایگزین شد و سرنشینان اتوبوس آسیب دیده که ۲۰ نفر بودند به یک اتوبوس دیگر انتقال داده شدند.

عرفی خاطرنشان کرد: نجاتگران ۷۵ خودروی سواری و باری را در محورهای مواصلاتی استان رهاسازی کردند و در بین تعدادی از در راه ماندگان بسته غذایی توزیع کردند.

وی یادآور شد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۳ پایگاه بین شهری با ۱۵ دستگاه خودرو آمبولانس و عملیاتی و ۴۲ نفر نجاتگر پا به کار عملیاتی و پشتیبان در محورهای مواصلاتی استان فعال بوده‌اند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان همدان افزود: نظارت بر عملکرد نیروهای عملیاتی توسط مدیرعامل و معاون امداد به واسطه مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر استان و بازدید میدانی از چند پایگاه امداد و نجات بین شهری از دیگر اقدامات هلال احمر بود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما