وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 2 بهمن 1399 ساعت 07:37   |   کد مطلب: 40498
فرماندار همدان با بیان اینکه مجریان انتخابات نباید حرفی بزنند که شائبه طرفداری از کاندیدای خاصی را به دنبال داشته باشد گفت: اجرای مر قانون برای ما مهم است.

به گزارش نافع، محمدعلی محمدی  در نخستین جلسه ستاد انتخابات شهرستان اظهار کرد: با وجود همکاران با تجربه در فرمانداری همدان هیچ دغدغه ای برای انتخابات نداریم زیرا توانمندی خود را در انتخابات متعدد به اثبات رسانده‌اند.

وی با بیان اینکه به طور میانگین هر ساله مسئولیت برگزاری یک دوره انتخابات را بر عهده داریم افزود: برگزاری انتخابات جزو وظیفه اصلی ماست اما رسالت مهمتر و سنگین‌تر ما توجه به این مطلب است که رای مردم امانت است.

فرماندار شهرستان همدان با بیان اینکه چه کسی برای انتخابات شوراهای اسلامی یا ریاست جمهوری انتخاب می شود به ما هیچ ربطی ندارد و آنچه برای ما مهم است اجرای مر قانون است افزود: در برگزاری انتخابات اجرای قانون برای ما اولویت است که نه ذره‌ای از آن عدول می کنیم و نه ذره ای از اجرای قانون عقب‌نشینی خواهیم کرد.

وی یادآور شد: اعتقاد داریم رای مردم حق‌الناس است و مکانیسم انتخابات هم به نحوی است که قابل اعمال سلیقه فردی نیست بویژه در همدان مجریان و ناظران انتخابات در دوره‌های متعدد انتخابات از این منظر روسفید بوده‌اند.

محمدی با بیان اینکه در انتخابات بخش‌های مختلف به مثابه یک سیستم عمل می‌کند تا شاهد برگزاری انتخابات سالم باشیم تاکید کرد: در هیچ بخشی از امور کمیته‌های ستاد انتخابات نباید اجازه دهیم خللی در کار ایجاد شود و با استفاده از همه ظرفیت‌های فرمانداری و شهرستان باید در این راستا تلاش کنیم.

وی با اشاره به دستورالعمل قانونی که توسط استاندار ابلاغ شده است تصریح کرد: برابر قانون همه دستگاه‌های اجرای نهادهای عمومی دولتی حتی بخش خصوصی مکلف به همکاری‌های مورد نیاز در امر برگزاری انتخابات هستند.

فرماندار شهرستان همدان با بیان اینکه مجریان انتخابات نباید حرفی بزنند که شائبه طرفداری از کاندیدای خاصی را به دنبال داشته باشد اظهار کرد : حتی در بیان مواضع شخصی و با داشتن یک حق رای به عنوان مجری انتخابات باید در این خصوص دقت نظر داشته باشیم.

وی با تأکید بر اینکه مجری انتخابات تحت هیچ شرایطی نباید از داوطلبی حمایت کند چون در غیر این صورت اعتماد مردم به مجریان انتخابات خدشه‌دار می‌شود گفت: اشراف مجریان به قانون انتخابات یکی از ضروریات است که در این راستا آموزش‌های لازم به منظور یادآوری مجموعه قوانین انتخابات در دستور کار قرار گرفته است.

محمدی افزود: بخشداران در انتخاب نمایندگان بخشدار در شعب اخذ رای دقت نظر کافی داشته باشند و از افراد بی طرف، مورد اطمینان، بدون حاشیه و مورد وثوق مردم در این خصوص استفاده کنند.

وی در پایان تاکید کرد: در جانمایی شعب اخذ رای ضمن آسیب شناسی دوره قبلی انتخابات نسبت به شناسایی بهترین مکان ها با در نظر گرفتن پراکندگی شعب ، جمعیت و سایر ابعاد اقدام و به هیات اجرایی پیشنهاد شود.

در این نشست با ابلاغ مسئولیت‌های زیرمجموعه ستاد انتخابات شهرستان همدان فعالیت ۱۳ کمیته تخصصی آغاز شد.

منبع:فارس

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما