وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 29 دى 1399 ساعت 08:40   |   کد مطلب: 40489
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان با اشاره به وجود برخی مشکلات و کمبودها در کشور، گفت: باید بر ظرفیت ها و قابلیت های گسترده موجود در کشور تکیه کرده و داشته هایمان را در راستای بهره برداری برای رفع مشکلات، فریاد بزنیم.

به گزارش نافع، حجت الاسلام والمسلمین «حبیب الله شعبانی موثقی» شامگاه یکشنبه در مراسم اهدای کمک‌های مومنانه موکب‌های صداوسیما همدان و شهید حاج حسین همدانی افزود: با وجود اینکه در کشور با آسیب‌ها و مشکلات فراوانی روبرو هستیم اما نباید داشته هایی که وجود دارد را کمرنگ جلوه دهیم بلکه با تقویت ظرفیت ها می توان توسعه کشور را هموار کرد.

وی کمک‌های مومنانه و انجام رزمایش‌های همدلی در کشور را یکی از حرکت هایی مردم ایران در دوران کرونا عنوان کرد و افزود: این حرکت در سراسر دنیا بی‌نظیر بود و برجستگی این طرح بسیار زیبا در شهرهای ما نشات گرفته از علایق مردم به حضرت زهرا(س) است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان با بیان اینکه امروز به نوع نگاه حضرت زهرا(س) در جامعه نیازمندیم، اظهار داشت: در ماه‌های گذشته و پس از شیوع ویروس کرونا که کشور با مشکلاتی مواجه شد، جامعه ما نشان داد که این ارزش‌ها زنده است و علاقه به حضرت زهرا(س) در جامعه در جریان است.

حجت الاسلام شعبانی موثقی اظهار داشت: اطعام، ایثار، از خود گذشتگی، نوع دوستی و توجه به وضعیت اقتصادی دیگران یکی از موضوعات مهم در دین اسلام است و شبیه بودن به حضرت زهرا(س) و امیرالمومنین (ع) در شبیه بودن به علاقه‌ها، آرزوها، فکر و اندیشه افراد است که انسان را به شیعه واقعی حضرت تبدیل می‌کند.

وی با بیان اینکه موکب شهید همدانی در سال گذشته خدمت رسانی خوبی را در کربلای معلی انجام می‌داد گفت: امسال نیز به دلیل شرایط موجود و برگزار نشدن سفر اربعین، تدبیر خوبی صورت گرفت و طرح کمک های مومنانه انجام شد.

امام جمعه همدان با بیان اینکه در شرایط فعلی که بسیاری از مردم حتی کارمندان هم، با مشکلات اقتصادی مواجه هستند، اجرای طرح مومنانه و کمک به نیازمندان را از کارهای مورد نظر حضرت زهرا(س) دانست که باعث می‌شود که به این بانوی بزرگ اسلام شباهت پیدا کنیم.

رزمایش «مواسات،‌ همدلی و کمک مومنانه» بر اساس فرمایش رهبر معظم انقلاب صورت گرفت و برای اجرای این رزمایش تمام نهادهای دولتی و مردمی وارد عرصه شدند.

منبع:ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاه شما