وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 25 دى 1399 ساعت 08:12   |   کد مطلب: 40481
امام جمعه همدان گفت: پیراسته شدن آموزش و پرورش از افرادی که تفکرات ضد دینی دارند، حتی اگر اندک هم باشند، بسیار ضروری است چراکه وجود این تفکرات به لحاظ تاثیر و ارتباط مستقیمی که با دانش آموز دارند، آسیب‌زا است.

به گزارش نافع، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی در دیدار با اعضا جامعه اسلامی فرهنگیان استان همدان، با تاکید بر لزوم رسیدگی و پیگیری مطالبات فرهنگیان، اظهار کرد: با همت موجود باید مطالبات به حق فرهنگیان به شکل قانونی پیگیری شود.

وی با بیان اینکه در فرایند پیگیری مطالبات نباید از فضای قانونی خارج شویم، گفت: قطعا با پیگیری مطالبات به شکل قانونی و روشمند، می‌توان به نتیجه مورد نظر و دریافت مطالبات به حق این قشر دست پیدا کرد.

امام جمعه همدان با تاکید بر اینکه فضای آموزش و پرورش نباید به سمت سیاسی بودن حرکت کند، مطرح کرد: اگر صحبت‌ها و موضع‌گیری‌های سیاسی در آموزش و پرورش اتفاق بیفتد، زمینه‌ساز ایجاد آسیب‌های بزرگی خواهد بود.

وی ورود بعضی از فرهنگیان در نگرش‌های سیاسی را آسیب‌زا دانست و عنوان کرد: مسیر مستقیمی که در این مجموعه وجود دارد، مسیر امام(ره) و رهبری و فارغ از مباحث سیاسی است.

نماینده ولی فقیه در استان همدان افزود: در دوران گذشته، تربیت افراد در دانشگاه‌ها شکل می‌گرفت، اما امروز هسته‌های اصلی تربیت نسل آینده این کشور در مجموعه آموزش و پرورش اتفاق می‌افتد.

وی با بیان اینکه شرایط فعلی با گذشته بسیار متفاوت است، گفت: اینکه ما منتظر بمانیم تا تربیت، تعلیم و تزکیه را در دانشگاه انجام دهیم، نتیجه‌اش از دست رفتن نسل خواهد بود.

شعبانی آموزش و پرورش را حساس‌ترین بخش تربیتی کشور عنوان کرد و اظهار داشت: پیراسته شدن آموزش و پرورش از افرادی که تفکرات ضد دینی دارند، حتی اگر اندک هم باشند، بسیار ضروری است چراکه وجود این تفکرات به لحاظ تاثیر و ارتباط مستقیمی که با دانش آموز دارند، آسیب‌زا است.

وی با تاکید بر اینکه از زمان حضور در همدان، آموزش و پرورش دغدغه اصلی بنده بوده و هست، مطرح کرد: کمتر نهاد و دستگاهی در این مدت بوده که همانند آموزش و پرورش با آن در ارتباط بوده‌ایم و در این راستا نیز از طریق کمیته مشترک آموزش و پرورش و حوزه اقداماتی را در عرصه‌های تربیتی، فرهنگی همچون نماز جماعت، مشاوره‌های مذهبی و مدارس امین نوع یک و دو انجام داده‌ایم.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با اشاره به اینکه باید همه کمک کنند تا جریان انقلابی، مومن و متدین ما در آموزش و پرورش به معنای واقعی کلمه تقویت شود، عنوان کرد: حضور جریان مومن و انقلابی در آموزش و پرورش که نگاهش از نظر سیاسی، انقلابی باشد، نه جناحی باعث می‌شود که دیگر ما دغدغه 2030 در مدارس نداشته باشیم.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت