وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 25 دى 1399 ساعت 08:09   |   کد مطلب: 40479
مدیرعامل مجمع فعالان رسانه‌های انقلاب اسلامی همدان با انتقاد از عدم حضور معاون عمرانی استاندار برای پاسخگویی در مورد ابعاد پروژه «اسکای‌مال» و ارجاع موضوع به شورای شهر و شهرداری گفت: چطور سؤالات مربوط به کمیسیون ماده ۵ که ریاست آن برعهده استاندار و معاون عمرانی است را از شهرداری و شورا بپرسیم؟ چرا مستندات کمیته فنی پروژه منتشر نمی‌شود؟

به گزارش نافع، زهره پوروهابی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با اشاره به اینکه پروژه پیچ زندان موسوم به «اسکای‌مال» جزء پروژه‌هایی است که با توجه به مکان‌یابی ویژه آن که در یکی از گلوگاه‌های ارتباطی شهر همدان قرار گرفته از اهمیت خاصی برخوردار است اظهار کرد: این حق شهروندان است که درباره زوایای مختلف روند واگذاری و احداث این پروژه بدانند زیرا قرار است سالها زندگی آنها را تحت تاثیر قرار دهد.

وی دامه افزود: بسیاری از سؤالات‌ پیرامون روند واگذاری، نوع قرارداد بین مالک زمین و سرمایه‌گذار، تغییر کاربری، افزایش ارتفاع، سطح اشغال، نحوه تعریف پروژه ذیل اقتصاد مقاومتی، استفاده از مزایای ستاد تسهیل و قانون رفع موانع تولید، استفاده از مزایای ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری، تخفیف‌ها و نحوه پرداخت حقوق شهرداری وجود دارد که در راستای ایجاد فضای شفاف پیرامون این پروژه است.

مدیرعامل مجمع فعالان رسانه‌های انقلاب اسلامی استان همدان با تاکید بر اهمیت شفافیت در حوزه‌های مختلف بیان کرد: رسانه به عنوان نماینده افکار عمومی وظیفه دارد با پیگیری چالش‌ها و دغدغه‌های مردم ضمن تقویت انسجام اجتماعی تامین کننده نیاز جامعه دانستن درباره چنین پروژ‌ای باشد.

وی در ادامه افزود: باتوجه به این مهم مجمع فعالان رسانه‌های انقلاب اسلامی ضمن دعوت از سرمایه گذار جهت تبین پروژه فرصتی نیز در اختیار مخالفان آن قرارداد تا  به بیان مواضع خود بپردازند.

پوروهابی با اشاره به اینکه بر اساس سخنان مطرح شده اعضای مجمع به این جمع‌بندی رسیدند که سوالات مطروحه در خصوص این پروژه باید از سوی متولیان کمیسیون ماده 5 پاسخ داده شود لذا طی دعوتنامه‌ای معاون عمرانی به عنوان نماینده استاندار برای تبیین افکار عمومی به میزگردی دعوت شد.

وی افزود: اما این مسوول جهت حضور در جلسه، معاون فنی خود که اخیرا به این سمت منصوب شده را تعیین کرد که پس از پیگیری‌های متعدد استانداری اعلام کرد  شهرداری و شورای اسلامی شهر همدان باید پاسخگوی پروژ‌ه‌های شهری باشند.

مدیرعامل مجمع فعالان رسانه‌های انقلاب اسلامی استان همدان با گلایه از برخی مدیران به خاطر عدم استقبال از پاسخگویی و شفافیت خاطرنشان کرد: حداقل انتظار از معاون عمرانی استاندار این بود که بعد از دعوت رسانه‌ها در جلسه حاضر شده و درباره سوالات مطرح شده پاسخگو باشد.

وی با طرح این سوال که چطور سؤالات مربوط به کمیسیون ماده ۵ که ریاست آن برعهده استاندار است و در نبود وی، معاون عمرانی رئیس جلسه است را از شهرداری و شورا بپرسیم؟! افزود: این واقعیت را باید پذیرفت که پاک کردن صورت مسئله راه حل خوبی برای اقناع افکار عمومی نیست.

پوروهابی با تاکید بر اینکه چرا مستندات کمیته فنی این پروژه برای تنویر افکار عمومی منتشر نمی‌شود؟ خاطرنشان کرد: پروژه اسکای مال اگرچه امروز با اندک تغییراتی در منطقه پیچ‌زندان خودنمایی می‌کند اما طی چند سال آینده کاملا بر ترافیک، سیستم اقتصادی منطقه و فضای فرهنگی، اجتماعی آن سایه خواهد افکند شاید آن زمان بسیاری از ما نباشیم که پاسخگوی گره‌های ایجاد شده در زندگی مردم بوده و حق تضییع شده آن‌ها را ادا کنیم.

وی در ادامه افزود: شاید امروز بشود با گفتاردرمانی این پروژه را لابه‌لای طرح‌های اقتصاد مقاومتی در گلوی شهر همدان فرو کرد اما وجدان بیدار اجتماع می‌داند که هر چقدر برج زاگرس، مجتمع سعیدیه و... در قالب اقتصاد مقاومتی و رونق اقتصادی مردم همدان موثر بودند و از قانون تبعیت کردند این مجتمع تجاری-تفریحی نیز خواهد کرد.

مدیرعامل مجمع فعالان رسانه‌های انقلاب اسلامی استان همدان در خاتمه تاکید کرد: اعضای مجمع فعالان انقلاب اسلامی استان آماده هستند با توجه به رسالت خود در بحث روشنگری نقطه‌نظرات افراد مرتبط با این پروژه را دریافت و به اطلاع شهروندان برسانند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما